Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Březen 2010

Ohledně prázdnin

31. března 2010 v 21:12 | Elisis |  Oznámení
www.elisis-diary.blog.cz
Takže ohledně velikonočních prázdnin.Je volno,a my by jsme neradi přišli o skvělou návštěvnost,takže přednastavíme pár článků. Berry jede zítra pryč,a já jedu v pátek,ale až dopoledne,takže potom pro vás zkusím něco připravit.Držím všem holkám palce,ať vás nic nebolí .. Mě zase kluci vyhrožovali,že mě zliskají do modra,ale že budu pryč,nevím jestli jim to vyjde.Ale v úterý to můžete klukům oplatit,když vás vážně hodně polijou nebo vymlátí,takže výhoda.
Já budu pryč do pondělí,asi odpoledne,a Berry taky tak.Něco pro vás vymyslíme,ale nebudu předbíhat ;) Dneska mě trochu překvapilo počasí,jak z tak hezkého najednou začlo pršet,všude strašně mokro (tak to po dešti bývá,že),a já mám úplně špinavé boty,od bláta,jak čuník.Když jsme šli cestou ze školy vyfotila jsem tuto fotku,věřte nebo ne.Takže ten podpis tam není nadarmo.Dneska zase po škole hádky,hlava mi šla z toho kolem.Museli řešit nějakou Morenu a pár záplat?Doufám,že je to přes prázdniny přejde
Jinak co během školy?Psali jsme písemku ze zemáku,který vážně nemusím,ale ještě,že jsme mohli používat mapu .. Potom diktát z čejáku .. A aby taky nechyběly úkoly a učení x( Nemůže si to odpustit.Tak se s vámi zatím loučím,takové krátké info .. Doubrou

Elisis

Terka v avataru a v posteli..

31. března 2010 v 16:04 | Elisis |  Avatary
Doufám,že vám nevadí,jak vám pořád vnucuju nějaké fotky atd.Jenže tohle se mi na fotkách moc nelíbilo,tak jsem to dala do takového většího avataru. Terka tak hezky natáhla tlapku,že jsem jí začala z nudy fotit. A co z toho vyšlo?:

www.elisis-diary.blog.cz
www.elisis-diary.blog.cz
www.elisis-diary.blog.cz


Snad se vám líbí,je to focené mobilem,takže to nebyla úplně nejlepší kvalita,ale když se to zmenšilo,už to tak poznat nejde ;) Trochu spěchám,takže nebudu psát nějakou zdlouhavou diskuzi-jdu na trénink,fyzička .. Budu ráda,za vaše názory,nebojte se za kritiku :)

Už pádím,ať mi to neujede.

Elisis 

Jaro je tu a jde to poznat

30. března 2010 v 20:01 | Elisis |  Nafoceno
Moje první umělecké fotky. Nechci se chválit,ale musím uznat,že se mi i trochu líbí. Popadla jsem foťák a vyrazila ven,abych toho hezkého počasí využila. Proč? Po pár minuách začalo lít jako z konve,takže jsem šla v ten pravý čas :D Uložila jsem to na volný hosting obrázků,aby jste to viděli v pravých rozměrech: 


Jaro přišlo a s ním i petrklíčeZvonečky zazněly v ten pravý čas

Zachránce

30. března 2010 v 11:14 | Berry |  Povídky
Pozn: Promiňte. že jsem se tak dlouho neozvala, měla jsem problém s heslem a přihlášením. Snad se vše vrátí co nejdříve do normálu  Níže je jedna povídka z archívu mého blogu.

Seděla. Její výraz odpovídal tomu, co se v ní odehrávalo. Nevěděla, jak pokračovat životem. Před očima se jí odehrávalo všechno, v čem chybovala. Chtěla s tím vším skončit. Praštit, skoncovat, netrpět. Byla na louce a sledovala zapadající slunce. Nevnímala tu krásu. Po tvářích se jí koulely šňůrky slz. Bezmocný a odevzdaný výraz nasvědčoval tomu nejhoršímu. Rozhodla se, že s tím skončí.

Diplom za bublinu 0,1

29. března 2010 v 21:08 | Elisis |  Diplomy
Tento diplom mě strašně potěšil :) Proč? Hádejte ... Jsou na něm U2,a hodně se mi líbí,jak si to zpracovala ;) jak už jste se mohli dozvědět,hodně teď poslouchám tuto skupinu,a zrovna dneska o nich jedna holka ze třídy řekla,že neumí zpívat.Myslela jsem,že ji asi přizabiju,protože tohle bych si o U2 nikdy nedovolila říct!

elisis-diary.blog.cz/diplom od blogu stofkulin
Chápu,každý má jiný styl,a nikomu tu hudbu nevnucuju,ale prostě bych to o nich neřekla. Diplom je od ~(^-^)/Štofuléc~,musím pochválit,protože si to opravdu krásně upravila a vybrala si moc pěkný obrázek ;) Možná to tak chválím proto,že je mám ráda,možná ne :D 

Děkuji moc :) 

PS: Můžete se těšit na nový design blogu 

Elisis

Toplist - 22.3.-28.3.

29. března 2010 v 19:00 | Elisis |  Toplist
www.elisis-diary.blog.cz
Pondělí: 39
Úterý: 35
Středa: 31
Čtvrtek: 42
Pátek: 105
Sobota: 54
Neděle: 59
Celkem: 365

Jak už jste si mohli všimnout,v sobotu se zde objevil článek-za pátek 105 lidí.zatím největší návštěvnost blogu. Hodně nás to překvapilo. I když v sobotu se to o padesátku zmenšilo,přece jenom je to lepší číslo než třicítka a čtyřicítka :) Moc vám děkujeme za tuto návštěvnost! Kdyby to tak zůstalo,tak by to bylo vážně super ;) 

Když zajdu na některé blogy,třeba v nejnovějších článcích,vidím reklamy jako třeba: ahoj,hezký blog,koukni na můj díky :D Je mi těch lidí až líto. Všimněte si,že my takové reklamy nepíšeme,a co vidíte,105 lidí :) 

Někteří o tom možná neví,ale já (nevím jak Berry) reklamy spamuju. Proč? Není to zrovna dvakrát příjemné,když vám někdo napíše reklamu a ten článek si ani nepřečte,popřípadě ještě doplní větu jako je: srry za reklamu x) Takže si to lidi uvědomte. Tím,že budete psát reklamy,si moc dobrou pověst neuděláte a rozhodně nepřilákáte lidi na blog!

Ještě jednou: Děkujeme :)

Elisis14. díl Miracle drug

28. března 2010 v 12:51 | Elisis |  Poslouchárna
Nádherná písnička od U2,kterou tady prostě musím dát. Teď jsem si je hodně oblíbila. Často poslouchám jejich muziku. Vlastně pořád :D Je mi trochu líto,že jsem nenašla nějaké video,kde to bylo přímo z koncertu. Vlastně ano,ale byly buď tam ruské titulky nebo to byla špatná kvalita. Některé videa byly až na sedm minut,a to by se muselo hodně přetáčet .. 


Pár jejich plakátů,fotek.Doporučuju si taky poslechnout songy jako: Beautiful day,With or without you,Magnificent nebo Vertigo.


Zatím nejvyšší počet lidí na blogu!

27. března 2010 v 19:02 | Elisis |  Toplist
Á zase ty naše čísla za návštěvnost.Jenže tohle si nemůžete nechat ujít. Včera jsme měli na blogu 105 lidí! No věřili by jste tomu? Já sama jsem byla hodně překvapená,a musela jsem to hodně krát aktualizovat,protože jsem tomu vážně nemohla uvěřit. Ale je to tak. Zatím největší návštěvnost,co tento blog kdy měl! A tady je důkaz:Dala jsem to na stránku,protože nevím,jestli by se to tady vlezlo,a navíc tam jsou články z tohoto blogu. Velmi,velmi,velmi vám děkujeme! Byla bych ráda,kdyby to takhle u té stovky vydrželo,no,uvidíme,je to velký šok,že se to zrazu takhle zvedlo,ale jsem ráda,skákala jsem radostí :D  

A co víkend,jak si ho užíváte?:) Já jsem dneska byla na těch groblích,ušla jsem 12 km v pohodě,však takhle chodím už snad .. čtyři roky? Ze začátku foukalo,ale pak vykouklo sluníčko,a bylo dobře :) Diplom mám,takže super :) Běžel se i maraton,mihli se kolem nás když jsme šli,a já jsem tam viděla trenéra,co nás někdy má na fyzičku,takže paráda :D Jinak je mi docela líto,že nešla Majda,ale má teplotu.Vlastně tam nebyl asi nikdo,s kým se tak nějak bavím,kromě Filipa,ale s tím se bavím už od mala :D 

-trochu zbytečný článek,ale nevím,jestli by jste věřili,že tady v pátek bylo 105 lidí :)

Elisis

Hodnocení komiksu- EMO versus DEMO

27. března 2010 v 15:30 | Elisis |  Hodnocení komiksů
Název komiksu: EMO versus DEMO
Autorka: Edianka (thesims2-edianka)
Ikonka blogu: 

Jak na přechod barev

26. března 2010 v 20:57 | Elisis
Připravila jsem pro vás návod,jak udělat přechod barev v Photo filtre.Myslím,že je to velice snadné,posuďte sami:

1. Jako první si vybereme obrázek (papír),kde chceme mít  přechod barev. Nejlepší nějaký jednoduchý,který si potom můžete doladit :) já jsem vybrala tento:
deviantart.com
Od Tikity. Je ale taky dobré,si první udělat pozadí,na které si potom dáte obrázek (ořezaný,zprůhledněný,viz. rubrika Návody). 

2. Najedeme si na ikonku přechod (bílo modrá) v horním menu,a vybereme si,jak chceme přechod mít.Na jakém místě,jaká barva,dvojbarevně nebo jednobarevně.3. Je to jednoduché, že? Já jsem tam ještě dala motýly,rámeček a bylo to.

www.elisis-diary.blog.cz
Doufám,že se vám líbí,a že jste to pochopili :)

PS: Zítra jdu na groble (12 pochod z naší vesnice),takže ode mě ráno nic nečekejte.Vrátíme se asi tak kolem jedné,dopoledne bych tu měla být,ještě dodělám trochu učení :)

Elisis

Vyhodnocení: Poselství snů!

25. března 2010 v 18:19 | Elisis
A konečně tady máme vyhodnocení Poselství snů.Měla jsem v plánu mít to za mini soutěž,ale čekala jsem ještě na víc lidí,protože jich moc nebylo.Ale jsem ráda,že se vás přihlásilo pět :) Rozhodně je to více,než u minulých soutěží,takže začínám přemýšlet o nějaké nové,jenže nebudu předbíhat,protože návštěvnost teď trochu klesla ..  Ale teď k vyhodnocení:

Na prvním místě se umístila: Edianka - gratulace :-)

Diplom

www.elisis-diary.blog.cz

-protože to byla mini-soutěž,udělala jsem společný diplom,pro všechny ostatní

Společný diplom pro: Jully,Lussi,***Saruska***(: a nikinky-blogis

www.elisis-diary.blog.cz

Některé se mi zdály takové obyčejné,některé byly zajímavé až děsivé.Doufám,že se vám líbí diplomy,snažila jsem se vybírat takové podobné obrázky,které mám od Diane Romenallo,a musím říct,že má opravdu dokonalé obrázky.

Gratuluji všem ;) 

Elisis

Škola?

24. března 2010 v 20:59 | Elisis |  Témata
Co říct na toto téma .. Každý si snad školou prošel,a ví jaká je.Má své přednosti i zápory:

  • Přednosti-samozřejmě tady máme kamarády,kterým důvěřujeme,a škola je skoro první místo,kde poznáme nové přátele,někdy i lásky.Učíme se novým věcem.Bez školy bychom byli tak trochu hloupí,nemyslíte? Neuměli bychom počítat,psát,číst. Myslím,že každý by měl mít aspoň základní školu. Její název vypovídá o tom,co se v ní učíme-základy. I když si občas myslíte,že to základní věci nejsou,a já někdy také,ale myslím,že pořád jsou. Co máme na škole nejradši? Já osobně,přestávky,a mezi předměty ty nejlehčí: informatika a tělocvik. Jsem ráda,že přestávky vůbec existují,protože nevím,jestli by jsme dokázali pořád přemýšlet, třeba na šest hodin.Dřív nebo později,by nám to přestalo myslet úplně. Dobré jsou taky volné hodiny,při kterých si můžete zajít ven,a aspoň se trochu odreagovat. Povinnou školní docházku založila Marie Terezie,ale od šesti do dvanácti let. Nezdá se vám to někdy nefér,že se to teď zvedlo až na patnáct let? Abych pravdu řekla,mě někdy ano,ale možná,že by jsme toho v některých třídách měli hodně.
  • Zápory-no,těch záporů by bylo celkem hodně.Někdy máme chuť školu podpálit,nemyslíte? Například,její vedení,učitele atd.Když nám dají ze dne na den hromadu úkolů k tomu učení,máte chuť i onemocnět.Každý den vstávání v sedm hodin (až na deváťáky občas),je trochu oslabující. Z testů nám někdy jde hlava kolem. Hodně se stresujeme,potom nás z toho bolí hlava,břicho,je nám špatně.No,škola je taky trochu škodlivá,ne? A někdy si vážně musím říct,že některé věci,které se doma učíme,a cpeme je do sebe,nám budou v životě na nic.Nemyslím tím,počty,čtení,psaní.Ale třeba taková přírodověda nebo vlastivěda (to ještě neznám další předměty)? Některé věci stejně během těch roků zapomeneme... Jídelna ve škole? Co k tomu říct.Nemám k tomu zrovna moc dobré vzpomínky.Některé lidi nutí to jídlo sníst,a když řeknete,že něco nechcete,stejně vám to dají..Učitelé? Některé mám ráda,některé ne.Někteří jsou divní. Někteří jsou v té škole už třicet let,ale stejně s tím neumí zacházet (že paní třídní?). Nejlepší učitelka kterou jsme kdy měli,odešla ze školy,což všechny z náš mrzelo,a chceme jí zpátky.Vážně nejlepší učitelka.Myslím,že by toho bylo ještě hodně co vyjmenovávat.
Elisis

Vtipy 1.09

23. března 2010 v 19:22 | Elisis |  Vtipy
1.Víš proč mají policajti kulatý dům?

Protože mají strach,že za rohem číhá nebezpečí.

2.V nemocnici běhá po chodbě blázen a křičí:"Jsem posel samotného boha!" Jiný pacient na to přeruší čtení novin a volá:"Neposlouchejte ho! Nikoho jsem neposlal!"

3.Webmaster vyplňuje dotazník: Věk: 25, výška: 185, barva očí: #4040FF

-takové kratší vtipy,ale doufám že jste se aspoň trochu zasmáli ..

Elisis

Pozor na své blogy

22. března 2010 v 19:58 | Elisis
www.elisis-diary.blog.cz
Zrovna před chvíli jsem si přečetla článek o zrušení blogu thesims-vse..Ano,máte dobrý odkaz,jenže blog někdo zrušil.Je mi to hodně líto,protože blog byl dost dobrý,a hodně lidí ho určitě měli rádi.Já jsem tam taky ráda občas zašla,protože někdy tam byly dost dobré články.Prý už to je několikátý blog.Nejprve málem od Lowisky,potom ukradený od Greatgilr3,LS a SG-122.Teď Navara.Tohle už je trochu moc,nezdá se vám? Nevím,jestli to je ten a ten samý člověk,co blogy ruší,ale určitě to dobrák není. Jestli si to čte,ten kdo to dělá,tak ať se nad tím zamyslí. Jaké by ti (vám) bylo,kdyby vám ukradli blog? popřípadě celý smazali. No jasně,byli by jste naštvaní,měli výbuchy,nahlásili by jste to mamince,a správcům blogu. Přesně tohle teď prožívají ti,kterým jste to udělali (ta maminka mezi ně možná nepatří,ale stejně)!
Co z toho vyplývá?
Zejména to,aby jste si dávali dobré hesla,které jen tak někdo neuhodne!Použijte čísla,změnte velikost písmem!Co už se hodně krát stalo je to,že si někdo dává do hesel svoje přihlašovací jméno!Chyba jak Brno! Edianka napsala tři rady pro začínajícího blogera,a tam o tom psala,můžete si je přečíst tady! Co se taky někdy stává je to,že jste třeba na informatice,sedíte s nějakým spolužákem a prostě napíšete heslo na blog.Neohlídnete se kolem sebe,a je možné,že váš soused si to heslo okoukal a blog vám poškodil on.
Další věc,nepouštějte na blog lidi,které aspoň částečně neznáte. Proklepněte si ho,zeptejte se třeba nějakých blogerů,jestli o něm nebylo něco špatného,jestli něco blogerům neudělal,atd. Když to je kámoš/ka,kterého/ou dobře znáte,jasně,chápu.Ale takový jaký je bloger,o něm prozradí i jeho blog.Jestli nadává,píše špatné komentáře,v nějakých názorech dává moderované komentáře a potom schvaluje jen ty co se mu líbí atp.,určitě si dávejte pozor.
Je ale taky možné,že to třeba nebyl on,ale někdo koho zná,a řekl mu to heslo,třeba se jen tak zmínil a už to bylo.
Více je toho i tady.

Doufám,že jste si z toho něco vzali,a snad jste si to i přečetli ..

Elisis

Design-Green lady

21. března 2010 v 17:38 | Elisis |  Designy
Ach ano,dělala jsem další design.Nemyslím si,že je o moc lepší než ten minulý,prostě jednoduchý.Plácla jsem tam nějaký ten obrázek,brush,písmo a bylo to.Nejsem na to profík,teprve s designy začínám (od doby co jsem sem dala design Pink & Black design).Strašně se mi líbí ten obrázek,mám ho od meago :) Má krásné obrázky.


Možná ani nevím,proč sem dávám tento design,když ani moc nestojí za podívání :) Asi už vás štve,jak pořád dávám nějakou grafiku nebo něco do rubriky Blogmasteři,ale chci vědět váš názor,jak říká Berry : kdyby nebyla kritika,neměli by jsme se z čeho učit ;)

Tento design měl být vlastně na nový blog,který jsem si založila: Můj koutek deníku.Jenže jsem tak levá,že si ho neumím ani nastavit,navíc to nevychází,dělá mi to teď Lussi,nechápu,že jí to baví.O tom blogu: nebojte,na tomto blogu budu stále,jen jsem si chtěla udělat nějaký,kde bude prostě jenom online deník,tady by jste se z toho asi zcvokli ;)

Elisis

Dopis Kláře

21. března 2010 v 10:04 | Berry |  Mé přečtené
Pozn: Moc nestíhám, musím se učit orientaci, tak budu dbát na vaše rozvíjení slovní zásoby knihami ;-). Třeba na večer něco zvládnu, tak zatím toto.
Název knihy: Dopis Kláře
Autor: Valja Stýblová
Nakladatelství: Československý spisovatel Praha
Rok vydání: 1963

Blbý blbosti ..

20. března 2010 v 13:46 | Elisis |  Ukecanost
www.elisis-diary.blog.cz
Půl dne prosedím u počítače a čekám na něj,ale ani se neozve.Dneska taky nic.Ach,že bych ho už štvala .. ?:):(
Je to možný.Každopádně bych dneska chtěla s někým vyrazit ven.V čem je háček? Není s kým,a sama tam jak kůl v plotě nepůjdu.Navíc,mamka si udělala něco s nohou,a teď je na chirurgii,nevím,jak to s ní je,ale mám o ní starost.smutinko..Zrovna jsem se dodívala na nový klip od Lady Gaga-telephone.No,řekněme,že se mi to vážně moc nelíbilo,MTV to ani nechtěli odvysílat,protože je to trochu nemravné,ale něco,že se to bude vysílat jenom večer (v noci).Beyoncé to tam vůbec nesluší KOMETA e.w Však se podívejte sami.
Už mě to tady nebaví,půjdu na chvíli ven,navíc se mi chce docela spát,vstávala jsem nějak o půl sedmé,protože v kuchyni bylo rušno uauauá :,( A co vy,jak si užíváte jaro?

autor obrázku: monsterkookies

Elisis ..

13. díl The sound Of Silence

20. března 2010 v 8:00 | Berry |  Poslouchárna
Nebyla bych to já, kdybych vám po ránu nevnucovala nějakou tu hudbu, že... Tentokrát je to taková sentimentální píseň, stará jako Metuzalém, ale mně se moc líbí. Samozřejmě to neznamená, že co se líbí mně se líbí i vám .
Simon And Garfunkel - The sound Of Silence
(narazila jsem na ni, když jsme ji zpívali v hudebce, má skvělé slova)

Retouch-Eva Longoria

19. března 2010 v 18:13 | Elisis |  Retouchy
Dělala jsem retouch ... :D Takže se nedivte,že to vypadá,tak jak to vypadá a navíc,je to můj teprve druhý retouch..Dala jsem si na tom celkem práci,přece jenom je to do VGS.Retouchovala (to je strandovní slovo) jsem Evu Longoriu,a musím říct,že bez make-upu jí to moc nesluší,ale neříkám,že po mém retouchu vypadá líp ;D

www.elisis-diary.blog.cz
Ano, vidíte správně,to oko je jiné.Proč?Hrála sem si,a dál už si to domyslíte.
Doufám,že se vám to líbí aspoň trochu,ale nic neočekávám,má to své chyby :)

Snesu i kritiku ;)

Zrovna se dívám na Růžového pantera,takže toho moc nenapíšu,prostě fakt komedie,nedá se soustředit,když se smějete :) Určitě se na něj podívejte

Elisis

Ten náš Kája

19. března 2010 v 17:07 | Berry |  Témata
Co napsat ke Karlu Gottovi alias Božskému Kájovi? Jsem trochu bezradná, protože ty světoznámé informace, jako kolik má dětí, že má manželku, kolik má ocenění a slavíků je všude. Co všechno nazpíval a že má rozsah přes tři oktávy taky není nic světoborně nového. Tak co mám psát?