Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Duben 2010

Moře plné tajemství

30. dubna 2010 v 21:16 | Elisis |  Témata
Když se řekne slovo Moře,napadá mě spousta věcí.Jak svět pod nim,tak kolem něj.
 • Moře může mít mnoho podob.Jak dole,tak i nahoře.Různé barvy,tvar.Někdy jej vidíte rozbouřené,někdy zase klidné.A jak se může tedy poznat,jestli moře umí odpouštět? To poznají jen ti,kteří se cítí vinní a svěří se moři .. Možná, že leží někde v hlubinách,možná procestovali svět.
 • A dostáváme se k tématu,že moře bývá často neklidné a bouřlivé.To zaviňuje několiknehod,které často nekončí dobře.Určitě jste už slyšeli o slavné lodi TITANIC,která se potopila a vyžádala si stovky objetí.Kapitán pronesl: ,,Ani Bůh by ho nepotopil" a co se nestalo.
 • Ale věci,které plují nejsou jen lodě či plachetnice.Existují také ponorky,se kterou se můžete dostat pod vodu a vidět zázraky přírody.
 • Podmořský svět je naprosto okouzlující.Různé druhy ryb a rostlin.Je to něco jiného,než doma u akvária.Mnohem větší a úplně jiný svět,než ten nahoře.
 • Takový větší brácha moře je oceán,pokrývaný velkou části světa a je to vlastně řetězec vody.Studánka,ze studánky do řeky,z řeky do jezera,z jezera do moře,z moře do oceánu.
 • Moře je tady vhodné k relaxaci a dovolené.Řekla bych,že je to jedno z nejnavštěvovanějších míst o dovolených.
 • K večeru z něj srší romantika,hlavně z jeho pobřeží a zapadajícího slunce.No uznejte sami,neláká vás někdy sednout si na koně a projet se po pobřeží? .. Asi bych se měla přestat dívat na ty filmy.
deviantart.com
autor obrázku: martybell

Elisis

Víte že ..

29. dubna 2010 v 16:58 | Elisis |  Oznámení
www.elisis-diary.blog.cz
..včera jsem se tu neobjevila a dva dny jsem to nechala na Berry.Mrzí mě to,ale na PC jsem se nedostala a nebylo mi moc dobře.Byla jsem zmožená z tréninku (fyzička),kamarádce se udělalo dokonce špatně.Tak jsem se vám chtěla omluvit,ale neudělala jsem to schválně.
Příští dny to bude zase jako dřív,jen s jedním drobným rozdílem.
Jedu na školu v přírodě.Neznamená to,že tady nebudu.Vlastně nebudu,ale s Berry pro vás připravujeme články,na dny od 3.-7.5.(2010).Doufám,že tady budete chodit nadále a nebudete se nudit.Berry pro vás totiž připravuje články o Máji (lásky čas)-no řekněte,to děvče je vážně dar z nebe,sem vážně ráda,že ji mám :○)
Zkusím pro vás sepsat článek o Moři (téma týdne).Nic nebudu slibovat,ale nechte se překvapit.Bude se mi po vás vážně stýskat.
Nebudu si tady vylévat srdce,přece tady budu ještě do konce týdne,ale potom už pojedu.
Mám nachystané ještě jedno překvápko,ale to se ještě musím domluvit s Berry.Šílený nápad,ale snad vás to trochu potěší ;) Pokud to vyjde a dojde .. Možná vás to už trklo,ale nechte si to pro sebe.

autor obrázku: uložený v počítači

Podívejte se tady,Berry chce vědět váš názor ;)

Elisis

Chcete?

28. dubna 2010 v 21:14 | Berry |  Oznámení
Hojte (spíše pěkný večer). Chtěla jsem se ozvat dřív, ale za a) jsem nestíhala a za b) mi hlouplo přihlašování. Mám na vás dotázeček. Na svém blogu jsem psala na přání jednu povídku (má víc dílů). Proto se vás ptám, zda-li ji tu chcete postupně přidávat.
Jmenuje se Nová práce a o čem je? Jak si vědátorka hledá práci po odabsolvování školy a to, jak to proběhlo a jak rychle se jí vzdala. Celé to je o práci - jak nastoupila, pár komplikací a odchod z práce.
Tak co, zaujalo, chcete více rozepsat? Hlasujte v anketě a pište prosím komentáře. Máte možnost si ovlivnit, co tu bude ;-).

16. díl Imagine

27. dubna 2010 v 15:17 | Berry |  Poslouchárna
Poslední hudba tady byla relativně dávno, tak proč ji sem zase nedat, že.
Dnes jsem si vybrala píseń, která mi nedávno došla mejlem. Na youtube ji nemůžu najít v úplně stejné verzi, ale je to ta nejbližší. Je to jen stáhnutý zvuk toho znakujícího.

A co k tomu dodat? Třeba vyjímečně nic, napište sami.
Imagine - Glee
Edit: tuto píseň původně nazpíval John Lennon

V neděli na výsluní

26. dubna 2010 v 18:53 | Elisis |  Nafoceno
Ani by jste nevěřili,jak bylo poslední tři dva teplo a hezky.Takže jsem si nemohla nechat ujít pár fotek.Ke štěstí jsem narazila i na včelky,které si hověly na pampeliškách,takže jsem zamířila a vyfotila,ani se nestyděly ;) 
Nebude to jen o včelkách,přidám i pár fotek z jiného soudku.


Nejlepší na nich je,že se nestydí.


Pomohla mi s fotkou,snažila se nehýbat.


Diplomy-za 1.místo ve VGS a hledání rozdílů

25. dubna 2010 v 17:11 | Elisis |  Diplomy
Hlásím se vám s dvěma diplomy.Jsou tak krásné,že jsem je sem dala,a taky že stály něco úsilí.
První diplom je od Dendy ,za 1.místo ve VGS.Ano,taky jsem tomu nemohla uvěřit.Ale přesto je to tak.Jako cena je diplom,reklama na blogu,popisky do menu a design.Znova ti moc děkuji,a dřív nebo později si musím ověřit ty body,protože jsem v tu dobu ještě byla neznalec.
Vybrala si nádherný obrázek,přesně takový,jaký jsem si přála-jarní.A děkuji ti za gratulaci :) 
elisis-diary.blog.cz/diplom od Dendy

Pochvala,že si tam nechala jméno autora obrázku.Díky,že si mě z té soutěže nevyhodila,a že si mi dala první místo!:)

Druhý diplom jsem si vysloužila za hledání deseti rozdílů.Je od Edianky.A věřte nebo ne,pro mě to bylo hodně těžké,hlavně ten desátý rozdíl jsem nemohla najít,ale nakonec jsem tu svoji slepotu hodila za hlavu a našla jsem ho.

Jak na průhledné pozadí (písmo,oddělovače)

24. dubna 2010 v 12:39 | Elisis
Jak už jste si mohli všimnout,začala jsem dáváš písmo s průhledným pozadím i oddělovače.Začalo to se soutěží VFS.Abych pravdu řekla,pochytila jsem to od Dendy,snad jí to nevadí.
Já průhledné pozadí dělám v PF,už jsem se s tím setkala i v PS,ale tam sem se ještě zas tak nedostala.
Hodí se to hlavně do článku,když chcete návštěvníky upoutat,a já vám teď dám tu možnost.
 • Jako 1. si samozřejmě otevřete program PF,s obrázkem který už průhledné pozadí má.Najít si ho můžete například zde.Obrázek (ikonu) si stáhněte a otevřete v programu.Já jsem vybrala takovou ikonu: 
freeiconsdownload.com
 • Podle potřeby si ji zvětšete nebo zmenšete. Nyní klikněte na nástroj Guma,vyberte si větší poloměr a začněte obrázek gumovat.
 • Až budete mít obrázek vygumovaný,vznikne vám průhledné pozadí.Na něj si teď můžete dát text,různé brushe atd.

Zadání 1.kola VFS

23. dubna 2010 v 21:25 | Elisis
Je tady zadání 1.kola velké fotografické soutěže.Někteří se mě už několikrát ptali,kdy to už začne a dočkali se.
elisis-diary.blog.cz
Zadání: Jako první začneme něčím jednoduchým,ale pořád půjde o fotky.Doufám,že nikdo nejste alergičtí na květiny nebo pyl.Ano,správě.V prvním kole budete fotit KVĚTINY.

Je mi úplně jedno o jaké květiny půjde.Může to být sedmikráska,může to být narcis.Jak chcete vy,ale musí to být vámi vyfocené.Pokud máte s květinami problém,přenechejte to někomu jinému.
Vybijte si svou fantazii a s focením si pohrajte.Fotky mohou být max.tři.
Byla bych ráda,kdyby jste fotky moc neupravovali (PC).Chápete,jde mi hlavně o to,aby jste to už hezké vyfotili,a ne jen udělat cvak a zbytek udělá počítač.
S výtvorem se můžete kdekoliv pochlubit,ale dejte si pozor,aby to od vás třeba někdo neokopíroval.

Čas: Fotky mi posílejte do 31.5.2010,nejpozději do půlnoci.Máte na to dost času,doufám,že to stačí.Pokud někdo nestíhá,tak mi řekněte a čas prodloužím.


Když vás toto téma nezaujalo,tak mi řekněte,ale ztratíte tím dobrou známku.

Můžete se klidně od nás inspirovat,ale ne zas úplně všechny detaily.

Fotky dejte na stránku img.janforman.com
a pošlete mi je TADY,do tohoto článku.Sem také pište další různé věci,pokud nemůžete poslat atd.K fotce můžete třeba přidat nějaký její název,či komentář,jak chcete.

Seznam soutěžících:

Snowy

\/
neodevzdali


\/
odevzdali


Hodně štěstí při focení :)

Elisis-diary


Obrázek 2.07

23. dubna 2010 v 19:54 | Elisis |  Obrázky
Když už jsem se tak hodně zažrala do muziky,že jsem dneska dokonce složila song,začala jem hledat obrázky na téma: Music is love.Samozřejmě na DA,protože tam jsou skutečně profesionální obrázky.Našla jsem jeden a druhý obrázek,které k sobě tak nějak pasovaly,ale lišily se jen tím,že jeden nápis byl z iPhone a druhý z kytary.
A když k sobě tak krásně ladily,rozhodla jsem se udělat takové dva spojence.Nenazývala bych to blend,protože to tak moc nevypadá.Prostě a jednoduše obrázek.
elisis-diary.blog.cz
Nepodpisovala jsem se na něj,protože mi to přišlo trošku divné,tak jednoduché,jen dva obrázky,rámeček,struktura a papa,takže jsem jen napsala název.
Víte proč ne podpis?Prostě už jsem se seznámila s tím,že podpisy většinou na některých výrobcích kazí dojem.
Můžete jej použít třeba do článku,ale pokud možno,někde napište,že aspoň úpravu jsem udělala
Doufám,že se vám líbí aspoň trochu,ale chci vědět hlavně váš názor ;)


autor iPhone: Cinderella2B
autor kytary: Wax-Butterfly

Elisis

Design Fresh Raspberries

22. dubna 2010 v 19:06 | Elisis |  Designy
Na DA jsem si tak listovala obrázky a narazila jsem na jeden s malinami.Dostala jsem chuť dělat grafiku,tak jsem se s obrázkem pustila do designu.Možná není zrovna FRESH-SVĚŽÍ,je to takové vybledlé,ale když to bylo pod tímto názvem,proč to tak nepojmenovat,že?


Není to žádná sláva,a design jsem dělala v podobném stylu jako do VGS u Dendy.
Ještě jsem se vám nepochlubila,že ve VGS jsem vyhrála 1.místo,že? Skákala jsem radostí,ale nemohla jsem tomu uvěřit.Já,taková mizerná grafička a první místo ve VGS.
Oblouky jsou trochu veliké,ale v PS je zatím dělat neumím,takže se omlouvám.
Očekávám váš názor na design,a pravdu! ;) 

autor obrázku: Photohop

Elisis

Kelly May do soutěže

21. dubna 2010 v 20:57 | Elisis |  Nakresleno
Dneska jsem se pustila do kreslení.Je to do soutěže u Alice-Hledáme nové postavy.Postoupila jsem do druhého kola s životopisem Kelly,který si můžete přečíst zde.
Původně jsem se do toho chtěla pustit až zítra,ale potom jsem si uvědomila,že jsme dneska dostali plno úkolů,a já je budu dělat až zítra,takže by se mi do toho asi nechtělo.
Připadá mi to,že ta postava je stejná,jako všechny předešlé,co jsem kreslila,že má stejný styl.Ale já prostě nemůžu jen tak přesednout na jiný styl.Když už jsem se naučila aspoň trochu reslit,tak v tom budu pokračovat.


Nevím proč,ale prostě se mi líbí ty vlasy.Možná proto,že bych takové chtěla mít..A to tričko taky není k zahození,Jully ví o čem mluvím :D 
Doufám,že jsem to stihla včas poslat.Trochu mi vadí,že jsem jí udělala takový zazděný výraz,protože ve skutečnosti je to milá a klidná holka.Abych pravdu řekla,segra mi trošku pomohla s vlasama,protože jsem jim udělala trochu extrémní objem.
Ráda bych uvítala vaše názory na výtvor :) 

Elisis

Jarní úklid

20. dubna 2010 v 19:33 | Elisis |  Ukecanost
elisis-diary.blog.cz
Nebojte se,nebudu vás kritizovat,že jste ještě neudělali jarní úklid nebo tak.Chtěla jsem vám jen oznámit,že jsem udělala takový menší úklid na blogu,hlavně v rubrikách a v rozcestících.Nyní by jste měli mít větší přehled,a nemusíte (skoro) hrabat do všech rubrik,a hledat v nich určitý článek.Platí to hlavně v komiksech,příbězích a knihách.Na ostatní rubriky si budete muset potrpět a trochu si pohledat.Ale v návodech jsem udělala pořádek a teď v každém novém návodu dám nynější stav a seznam.Můžete se podívat zde.Chtěla jsem na to udělat článek,ale ten by se dřív nebo později v rubrice ztratil.Zrovna teď mě napadlo,že bych to mohla dát do menu,ale co,snad vám to nebude vadit.Pro zatím to nechám tak a uvidíme později.
Musela jsem udělat kapke pořádek,a trochu to přerovnat,protože starý stav tady byl asi od doby založení blogu.
Sice jsem o tom nechtěla mluvit,ale co vy a jarní úklid?Dodržujete tuto "tradici"? My ani ne.Kdyby jste přišli k nám,uvidíte strašný,ehm nepořádek,takže to tam moc jarně nevypadá.Ale když na to teď myslím,nějak mě to chytlo a mám chuť uklízet,to je divné.Když jsem totiž dneska byla u L. tak měli vážně moc hezký pořádek.
Pořád tady mluvím o pořádku,asi mi začíná pomalu hrabat.
Jak se vlastně celý týden máte a co víkend? Já jsem si víkend užila parádně,ale tento den teda nebyl nic moc,a jeden člověk ví o čem mluvím.Ale nakonec za ním byla sladká tečka,škoda že mi bylo špatně a museli jsme jít..
Ve čtvrtek máme ve škole den Země.Takže se učíme jen dvě hodiny,a zbytek dne strávíme venku.Těším se,hlavně že nemusíme dřepět ve škole.Dneska jsme byli v divadle na pověsti.Bylo to docela dobré,akorát druhou část jsem moc nepochopila,ani jak se ta pověst jmenovala neřekli,takže jsem fakt netušila co a jak.Ve čtvrtek jsme měli jet na sborovou soutěž,ale jelikož je tolik věcí na jednou (den Země,matematická soutěž a více) bylo by tam pět a půl lidí,takže se to ruší.
Kdybych měla popsat všechno,co se stalo,bylo by to na dlouho,takže se radši někomu vykecám nebo to napíšu do on-line deníčku (kdo se dívá do menu ví oč jde).

autor obrázku: colorrrs

Elisis

Vtipy 2.01

20. dubna 2010 v 17:29 | Berry |  Vtipy
Téma: Chuck Norris
1. Moderní čistící prostředky uvádějí, že zničí až 99.9% mikrobů. Chuck Norris zničí 100% čehokoliv se mu zachce.

2. Jednou si Chuck Norris vzal dovolenou. Toto období se označuje jako velká hospodářská krize.

3. Okolní vesmír existuje, protože se bojí být na stejné planetě jako Chuck Norris.

V ČR máme Járu Cimrmana, jinde mají Norrise ;-).
Líbí?

Toplist 12.-18.4.

19. dubna 2010 v 20:06 | Elisis |  Toplist
Tento týden se návštěvnost postupně zvyšovala od třicítky po padesátku,hlavně proto jí sem dávám.Jsem ráda,že k nám nadále chodíte,a že čtete naše články,hlavně to je pro nás pocta.
elisis-diary.blog.cz
Pondělí: 34
Úterý: 44
Středa: 42
Čtvrtek: 55
Pátek: 56
Sobota: 54
Neděle: 52
Celkem: 347

Zase mě mrzí,že tady pořád chodí lidi jen pro napsání reklamy.Asi se nedívají do menu,kde by si mohli přečíst,co dělám s reklamami.
Ale těší mě,že i když jsme zrušily SB,tak sem nadále chodí ti,se kterými jsme spřátelení byli,děkujeme moc!:)

Elisis


Fotky do 3.kola Miss sims

18. dubna 2010 v 17:43 | Elisis |  Fotky ze hry The sims 3
Není to u mě obvyklé,že to dávám takhle brzo,protože na to máme ještě týden,ale když já jsem měla dneska čas,tak jsem se do toho dala.Kromě toho,máme málo místa na disku,kde je sims,a možná jsem se už zmiňovala,že tam máme problém-nemůžeme mluvit se simíky a k tomu se to docela seká.Takže se omlouvám,ale musím počkat,až to sestra přeinstaluje,abych mohla nafotit komiks .. 
Jako oblíbenou činnost Nelliany je malování.Miluje umění,takže si myslím,že je to pro ni dobré.
Bohužel,než se pustila do díla a měla aspoň polovinu,setmělo se,takže je tam trochu tma.

elisis-diary.blog.cz
Je ráda,když může dělat,to co jí baví.


Way up for you..

17. dubna 2010 v 21:34 | Elisis |  Avatary
Trocha grafiky .. Stydím se,jen dva avatary.Ale podobné obrázky hledám už asi hodinu a ne a ne najít.Podle toho,že jsem našla dva podobné obrázky,hledám takové,které mají stejnou verzi.
Obrázky se mi hodně líbí,jsou takové roztomilé,a já jsem z nich vyčarovala takové oblůdky.A protože mi nešly v PF otevřít,musela jsem je ořezávat v picniku a po té měly poškozenou kvalitu.

elisis-diary.blog.cz
elisis-diary.blog.cz

autor obrázků: colorsofspring

Hlavně obdivuju toho fotografa,protože ty fotky jsou vážně umělecké a hlavně roztomilé.
Snad se vám líbí,a doufám,že jsem vystihla slova..

Elisis

VFS-odměny

17. dubna 2010 v 11:33 | Elisis
Vzpomněla jsem si,že jsem u zápisu zapomněla napsat odměny,takže o tom udělám takový menší článek.

elisis-diary.blog.cz

1. místo ─ klikací ikona-podle představ,wallpaper-s vaší oblíbenou celebritou či zvířetem;ukázka,měsíc reklama na našem blogu

2. místo ─ klikací ikona a diplom podle představ,3 týdny reklama na našem blogu

3. místo ─ diplom podle představ,2 týdny reklama na našem blogu

4.-10. místo ─ diplomy (podle představ)

Diplom by měl být samozřejmý,ostatní výhry pokud budete chtít.My vám je dodáme,a dělejte si s nimi co chcete.Ukázku jsem dělala narychlo,takže to není žádná sláva.Pokud budete chtít,klikací ikona by byla z wallpaperu,ale nemusí.
elisis-diary.blog.cz
Pokud se chcete přihlásit můžete zde.
Zadání prvního kola by mělo být koncem dubna.

PS:Zjistila jsem,že když u průhledného pozadí vymažu obrázek,dá se na něj psát a dělat různé věci,jenže to je na průhledném pozadí.Jsem ráda,že to vím.Asi pro vás později připravím návod :)

Elisis

Terorismus

16. dubna 2010 v 17:29 | Berry |  Témata
Koukám, copak je dalším tématem - terorismus. Hmm, tak to nebude tak jednoduché, říkám si.
Co se vybaví mě, tím by bylo dobré začít. Afgánistán, 11. září, ekoterorismus, zbraně, zakuklence... Tak takhle asi ne. Ale co je to vlatně ten terorismus? Slovo používané ve zprávách více než často, ale každý si vydefinuje něco jiného.


Jak na transformaci obrázků+stín pod obrázky

14. dubna 2010 v 20:10 | Elisis
Dlouho jsem se rozhodovala,jestli tento návod dát nebo ne,protože většina z vás to už zná.Ale když mě o to Riweln požádala v poradně,tak to sem dávám.I když je možné,že už to ví,protože jsem vlastně moc nevěděla,co to zrcadlově otočit je.Zdá se mi to celkem jednoduché ale Riweln nemá blog,takže to dávám jako článek :) 


 • Já transformuju obrázky v PF (photo filter) Takže si ho otevřeme s obrázkem a s tím,kde chceme obrázek mít.
 • Pak klikneme na označený obrázek→Transformace a podle potřeby si ji vyberte.Máte k dispozici také Transformovat volně,a obrázek si naklonit podle představy.V náhledu to moc kvalitně vypadat nebude,ale po kliknutí na OK se vše vylepší.


 • Když kliknete na Transformuj volně,objeví se vám tabulka,kde si všechno určíte.