Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Září 2010

Talentmania?

29. září 2010 v 17:16 | Elisis |  Témata
Tímto článkem nechci nikoho urazit, jen říkám svůj názor.

Asi většina z vás ví, že talentmania hraje na nově a markíze. Upřímně, já se dívám na primu. Proč? To vám hned řeknu a z několika důvodů. 

Možná vám připadá, že když je na primě ČS má talent, takže je to ohrané, protože je taky Amerika má talent, a je toho víc v různých zemích.
Ale dívám se na primu proto, že tam mají větší pódium, lepší styl hodnocení, porota a moderátoři. A v talentmanii mají malé pódium, hodnotí za sebe holky, kluci a diváci a  Mareše by taky mohli vyměnit, už vůbec není vtipný. 
A navíc tam mají takové páčky, když se tím otočí tak vlastně musíte jít na tu nesprávnou barvu a můžete se často splést. Co když se třeba holky neschodnou? Nevím, jestli se to stalo, protože to nesleduju. 

Myslím, že by měli dávat svůj upřimný názor, protože většina lidí postoupila jen ze soucitu. Taky mi jich je líto, ale taky tam byli jiní choří lidé, kteří měli daleko větší talent. 

A tohle je už snad poslední věc: Talentmanie hraje (tuším) víckrát za týden, což nedává moc smysl, protože když soutěž skončí, většina lidí se asi bude dívat na primu. 

Ale všem soutěžícím v obou soutěžích přeju hodně úspěchu :) 

__________

Nechci tím na nikoho narážet, hlavně ne na naši oblíbenou návštěvnici, které se Talentmania líbí, jen říkám svůj názor :) 

PS: Na chatě bylo fajně, předevčírem jsme nasbírali celkem dost hřibů, chata taky super, akorát strašně staré postele v našem pokoji :D Chodili jsme se na zámky, předevčírem byl krásně osvícený sluncem (Jaroměřice n. Rokyt.) . Možná se taky dočkáte fotek (pokud bidete chtít). Včera ale škaredě, prší je zima. Dneska stejné psí počasí. Ale jsem celkem ráda, protože jsme byli brzo doma ;D 

Elisis

Moravský Krumlov

28. září 2010 v 14:00 | Elisis |  Nafoceno
Zdravím, jak si užíváte prodloužený víkend? :) 

Dávám sem (jak jsem říkala) nějaké fota z víkendu a možná později i nějaké přibudou. Není to příroda (z ní se taky dočkáte :), ale městečko jménem Moravský Krumlov. Fotky jsou ze včera, akorát škoda, že nám tak nevyšlo počasí. Snad se vám i tak zalíbí.

Zámek aneb trochu zdemolovaný .. Třešnička na dortu /skále?/ .. Klášter24. díl I´ll be there

26. září 2010 v 22:35 | Berry |  Poslouchárna
Na večer ;-). Dobrou noc dětičky :-).

Diplom za: hádej co si myslím

26. září 2010 v 8:12 | Elisis |  Diplomy
Zdravím vás z chaty.
Předevčírem jsem dostala diplom za: Hádej co si myslím od Denie* :) Zajímavý, že z tolika lidí nás ovečku uhodlo jen tři ;)

elisis-diary.blog.cz/diplom od Denie*

Diplom se mi moc líbí, obrázek i písmo. Hezky si sladila barvy. Děkuji moc :)

PS: Chytili jsme tady wifi, tak možná přidám i nějaké fota, pokud se povedou. Mějte se :)

Elisis

Chata.

25. září 2010 v 8:38 | Elisis |  Oznámení
deviantart.com
Dneska jedeme na chatu a vracíme se až v úterý. To ale neznamená, že mě tu po tu dobu neuvidíte :) Přednastavím článek a popřípadě přidám nějaké foto, když tam budem. Tak tu nezlobte, já se jdu ještě trochu pobalit a tetě zanést žrádlo pro naše zvířata, aby nám je občas nakrmila :D 
I když je v pondělí škola .. Náš ředitel je totiž .. No nebudu se vyjadřovat. 

Mějte se tu krásně

autor obrázku: Jamesparr

Elisis

Naděje

24. září 2010 v 16:29 | Berry |  Témata
Z mého archívu... Oblíbené téma...
Asi už víte, kdo jsem, ale stejně se ještě představím. Jmenuji se Naděje. A kdo nebo co jsem?
No, v různých jazycích mám různá jména, ale to třeba někdy jindy nebo si to můžete najít v různých překladačích. Nevím, jestli jsem cit, věc, vlastnost nebo něco jiného. Nevím, co jsem, ale ovlivňuji lidi. Dávám jim důvod žít, dýchat. Nevzdají se, protože mají mne. Mám kamarádku, Doufání. Ale o té jindy. Často nás potkáte spolu. A kdy?

Miluju barvy :)

23. září 2010 v 16:40 | Elisis |  Nafoceno
Včera jsem sem dala něco ze soudku kreslení, tak dneska vám sem dávám něco z focení :D Když jsme byly s holkama venku koupila jsem si takový super balónek, ve kterém jsou takové malé barevné kuličky a když s ním bouchnete nebo si s ním hodíte, tak se ty barvy dají do sebe a je to strašně moc pěkné, tak jsem se do toho asi zamilovala, že jsem začala dělat nějaké fota :) A povedlo se mi z toho tohle:Nechci se chvástat, ale myslím, že se mi tahle fotka celkem povedla. Zvlášť jak mi tam šikovně vlezl ten mráček :)

A tady je druhé foto s mou osobou: Tak jaký máte názor? :•)

Elisis

Nakreslená Avril

22. září 2010 v 19:17 | Elisis |  Nakresleno
Včera jsme ve výtvarce kreslil naší školu, tak jsem se rozhodla, že bych sem ten obrázek hodila, ale nepovedlo se, protože se ukazovaly na třídních schůzkách. Ale tak mě to popadlo, že jsem něco chtěla nakreslit. A tak z toho vyšlo něco, co má hódně daleko k Avril :D :


Inspirovala jsem se z plakátu, se kterým jste se už určitě setkali :) 

Tak co na to říkáte? Mám ještě hodně co dohánět, jako oči, nos, pusa :D Chci hlavně vědět váš upřímný názor :) 

Elisis

Vtipy 2.06

20. září 2010 v 15:22 | Elisis |  Vtipy1. Přijde medvěd za zajíčkem: ,,Pojď na diskotéku". Zajíček odpoví: ,,Nejdu, ještě mě tam zmlátí!" Nakonec ale zajíček šel, protože mu medvěd slíbil, že ho ochrání. Přišli ke dveřím diskotéky. Ty se najednou otevřely a vyšel velbloud. Zajíček se polekal a řekl: ,,Nikam nejdu! Podívej, jak tomuhle koňovi udělali dvě tak obrovské boule!"

2. Na vysoké škole se píše test. Časový limit je ukončen a tak všichni musejí odevzdat testy. Až na jednoho mladíka, který zůstane sedět v lavici, aby si setřel los. Přijde o několik sekund po limitu s testem na odevzdání. 

Učitel: ,,Promiňte, ale je po limitu. Máte smůlu."
Mladík: ,,Pardon, ale víte vůbec kdo já jsem?" 
Učitel: ,,Tak to teda nemám tušení." Odpoví nechápavě učitel. 
Mladík: ,,Dobře." Odpoví s klidem mladík a strčí svůj test někde mezi ty ostatní.

-vtip mám vlastně z jednoho videa, to by se mohlo hodit na výšku né? ;) Doufám, že jste to pochopili :D 

3. A poslední chuťovka: 

23. díl Secrets

18. září 2010 v 17:58 | Elisis |  Poslouchárna
Tento song bych možná ani nepoznala, kdybych nešla na film Čarodějův učeň, kde byl tento song v několika scénách (ale vím, že bych ho stejně někdy zaslechla, s mojí láskou k hudbě ;). Strašně mě unáší, už ten název: sectes- tajemství.


One republic má poslední dobou velmi zajímavé songy, líbí se mi od nich více písní, ale takhle mě zaujala nejvíce :) Jak se líbí vám? ;)

Elisis

Sním

16. září 2010 v 14:00 | Berry |  Témata
Imaginární příběh…Inspirováno životem mým, mých kamarádů, akcí ve škole, školou, okolím, pohledem… Ale je v něm kousek každého z nás…Myslím…

Sedím si na okně, v rukou držím svůj žlutý hrníček plný sladké horké čokolády a sním. Sním o světě, kde není bezpráví, lež, nenávist, hlad, bolest, slzy… Takový svět není. Vracím se zpět na zem. Napiju se a dál si zahřívám ruce o teplý hrníček. Opírám si hlavu o zeď, vyměním své zkřížené nohy a zapřu je o druhou zeď. Zavřu oči a přilepím tvář na chladné sklo, je totiž podzim. Můj dlouhý teplý svetr mě dokonale zahřívá.


Avatary k podzimu

15. září 2010 v 20:14 | Elisis |  Avatary
Narychlo jsem vytvořila páreček avatarů k podzimu. Našla jsem obrázek, který se mi zalíbil, fotograf měl nápad :)

Avatar jsem vytvořila z tohoto obrázku:


(autor obrázku kliknutím na obrázek: *LonelyPierot
)

A avatary:

elisis-diary.blog.cz
elisis-diary.blog.cz

Líbí se mi oranžová barva, tak jsem si obrázek vybrala i proto :) Vím, že typická barva pro podzim je fialová, ale oranžová je také hezká né? ;)

Jaký máte názor na avatary? 

Díky 
Elisis

Sen.

14. září 2010 v 14:40 | Elisis |  Témata
elisis-diary.blog.cz
Téma týdne je sen, což se mi moc líbí. A navíc máte plno k výběru na soutěž.

Sen. Co si většina z vás pod tímto pojmem představí? Já si představím ty barevné obrazce když usnu, to si představím při slově sen. Ale může to být přece i něco jiného, jako třeba sen o budoucnosti.

Sen je to, co se nám může zdát nebo si to můžeme přát. Jsem ráda, že sny existují, protože kdyby nebyli, neměli bychom toto téma, noci by byly prázdné a vetšinou bychom ani neměli o čem mluvit.

Sen může také vypovídat o budoucnosti, o minulosti či přítomnosti. Ale kdo ví, jak to ve skutečnosti. Umožňuje nám splnit naše touhy. Můžeme si je prožít aspoň ve snu, když ne doopravdy. 
Myslím, že když se nám něco hezkého zdá ve snu, začneme věřit, že se to doopravdy stane, a možná, že se to stane, když to nikomu neřeknete (říká se). 

Nevím jak vy, ale když se mi nějaký sen nelíbí, někdy z něj začnu brečet. Zdá se mi to, jako by se to doopravdy stalo a proto začnu brečet nejen ve snu. Nakonec se z toho škaredého snu probudím a dál spím. 

U mě je to většinou tak, že se mi sny moc nezdávají a když už, tak se musím probudit a znova usnout, pak se mi zdá nějaký ten sen. 

Když většinou chci, aby se mi něco zdálo, tak se mi to nezdá, ale zdá se mi něco, na co jsem už úplně zapomněla :D Když jsem třeba měla někoho ráda, a vzpomněla jsem si na něj a chtěla jsem aby se mi o něm zdál sen, tak se nezdál, ale když jsem si nevzpomněla aby se mi o něm něco zdálo, tak se mi zdál :D Zní to asi trochu bláznivě, ale je to tak. 

Moje nejhorší noční můra je vždycky když padám. Zdá se mi, že si stoupnu na nějaké vyvýšené místo (popřípadě vylezu) a pak spadnu. Mám v duši úplně ten pocit, jak padám a nemám to vůbec ráda. Nedávno se mi zdál takový bláznivý sen, že jsme jeli po cestě lodí a najednou tam byl nějaký můstek, který nás vyhodil do vzduchu a začali jsme se točit. Měla jsem úplně ten pocit, jako bych se točila. Ale spala jsem dál .. 

A co třeba životní sen? To je také sen. Značí to, čeho chcete v životě jednou opravdu dosáhnout. Čeho bych chtěla jednou dosáhnout já? Mít dobrou budoucnost (abych to zkrátila :). Nedávno jsem ještě měla sen stát se zpěvačkou, ale pak jsem si uvědomila ty rizika. Paparazzi, to hlavně. Budu to brát spíš jako koníček :)  

Myslím, že jsem řekla aspoň s poloviny, to co jsem chtěla :) Váš názor? 

autor obrázku: Amelee
(s mojí úpravou) 

Elisis

Hodnocení komiksu- I need you!

13. září 2010 v 15:00 | Elisis |  Hodnocení komiksů
Název komiksu: I need you!
Autor:  ~Hattie~
Ikonka


Mini-soutěž- téma týdne s obrázky

12. září 2010 v 10:54 | Elisis
elisis-diary.blog.cz
Když už se tak moc mluví o tématu týdne (což je jedině dobře), tak jsem se rozhodla dát sem takovou mini soutěž.

  • Jde o to, aby jste si vybrali jakékoli z témat týdne a k tomu nakreslili nějaký ten obrázek. Npř. Poprvé- Páreček u první pusy, Moře- dovolená u moře, atp.
Téma týdne můžete najít na úvodní stránce blogu, články na téma týdny, klikněte na dozvědět se více, a poté vpravo máte seznam téma týdne :) Snad jste našli, pokud ne, optejte se.
Nelíbí se mi počasí a proto sem dávám nějakou tu soutěž, aby jste se nenudili ;D
  • Vyberte si jaké téma týdne se vám nejvíce zalíbilo. Pokud už k tomu něco nakresleného máte, tak prosím, fantazii se meze nekladou. Nemusí to být jen tužkou, může to být i pastelkami, temperami, můžete udělat koláž nebo to dokonce udělat v PS (PF)- (kdo by se moc nudil :D) . Obrázky uložte do http://img.janforman.com/
Do komentářů napište: Přezdívku do kolonky přezdívka a web do kolonky web. A samozřejmě obrázek a téma, které jste si vybrali (popřípadě krátký popisek).
  • Ceny- Podle toho, kolik se zapojí lidí. Když víc jak 5 (aspoň), tak budou 3. místa za diplomy a ostatním společný diplom. 

Chtěla jsem něco originálnějšího tak proto obrázky, kreslení atp. Všímáte si, že zanedlouho bude mít blog narozeniny? :) Už máme s Berry i něco promyšlené, tak snad to vyjde, myslím, že se máte na co těšit. Schválně, jestli uhodnete, kdy jsem blog založila :D  Ale už nebudu přeskakovat ;D

Budu ráda za každou účast ;) A nemyslete na to, jak jste talentovaní, každý je sice dobrý na něco jiného, ale zkusit se má všechno :) 

Elisis

Svetřík •7•

11. září 2010 v 13:20 | Elisis |  Designy blogu
elisis-diary.blog.cz
Tak už jste si určitě všimli, že je to nový design, jak jsem se minule zmiňovala. Není úplně tak jak jsem ho udělala, asi aby se tady vlezl. Blog pozadí úplně rozmazal co mě fakt naštvalo, ještě k tomu, že nereaguje na změny. Ten pásek nahoře je taky nějak větší. Ale za to můžu asi já, udělala jsem to moc velké. 

S nastavením (a nějakými úpravami) mi pomohla Lowiska. Moc děkuju za pomoc a za pevné nervy s blogem. Nevím, co to s ním je, změním barvu písmo, ale pořád zůstane ta samá. Takže se asi budu muset spokojit s tímto, protože včera se kvůli nějaké chybě musel dělat cel design znovu :/ Zkusím počkat, jestli se to vzpamatuje, ale jsem zvědavá kdy to bude. 

Tento design tady bude asi nějakou tu dobu, než mě zase nenapadne nějaký námět. Ale ráda bych věděla váš názor. Líbí se vám tento styl, a co říkáte na dess? 

Screen: 


Elisis


Pořádek na blogu

9. září 2010 v 17:54 | Elisis |  Ukecanost
deviantart.com
Nevím, zda jste si toho všimli, ale udělala jsem takový ,,malý" pořádek v rubrikách. koukněte se dolů a uvidíte rozcestíky ;) Tak s tím jsem se dala do práce včera a pokračovala jsem dneska. Snad se to vyplatilo. 

Vyčistila jsem rubriku Blogmasteři, aby to nebylo všechno na jedné hromadě. Takže v rozcestí blog je grafika a tam máte seznam grafických výtvorů, nebo taky naše básničky. V rozcestí blogu jsem taky přidala boxíky. Udělala bych je i do dalších, ale pak si říkám, že stejně bude brzo nový podzimní design ;)
Taky jsem udělala seznam článků v rubrice Rady a Návody. Upravila jsem pár chyb, co jsem se dopustila ještě nezkušená. Dokonce vymazala některé články, protože pár jsem jich dávno zkopírovala. Takže možná brzo udělám návod na colorizace (asi spolu s PS), protože ten návod jsem zkopírovala. Stydím se za to opravdu. To jsem snad byla tak líná, abych napsala jeden návod? 

Nebo článek: Jak se vyhnout přepadení. Ten už zde taky nenajdete. Myslím, že každý ví, že se nemá chodit v noci, popřípadě u sebe nosit pepřový sprej atp. Taky zkopírované .. Nechtěla jsem to tady nechávat, i když to je už dávno.

No, snad to tu je trochu přehlednější, řekněte mi svůj názorNávody- rozcestí

8. září 2010 v 19:48 | Elisis |  Návody

Blog


○Jak zavést počítadlo návštěvnosti

○Jak udělat klikací ikonu

○Jak zavést smajlíky v komentářích

○Jak na dobrý komiks (povídku,příběh)

○Čemu se vyhnout na blogu

○Jak udělat rozcestí

○Jak na dobrou návštěvnost

○Jak udělat návštěvní knihu

○Avatary v komentářích

○Jak dát video do miniatury

○Jak na vlastní galerii

Grafika

Jak na colorizaci- zatím nezařazeno

○Jak na hezký design

○Jak udělat animaci

○Jak udělat brushe

○Jak udělat blendy

○Jak na průhledné pozadí


Ostatní