Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Říjen 2010

Podzim na podzim

30. října 2010 v 10:00 | Berry |  Nafoceno
Níže vás čeká palba fotek. Jak vznikla? Něco jsme s kamarádkou potřebovaly, tak jsem jí posílala fotky, tak vám je sem taktéž dám :-).
Místa: Slovensko - Dukelský průsmyk, Polsko - Magurský národní park, Lednice - zámecká zahrada

Design podzim č. 2

28. října 2010 v 11:25 | Elisis |  Designy
Tak jsem udělala další design pro vaše oči. Je z mojí fotky (možná si pamatujete), takže je to komplet můj výtvor :) Jak se vám líbí? Je ve stejném rytmu, jako předchozí designy. Trošku to tam možná ruší ten list, nevím, možná si s tím ještě pohraju. 

Elisis

Vtip ze seznamu a google?

27. října 2010 v 10:36 | Elisis |  Vtipy
Segra takhle brouzdala po internetu a narazila na něco zajímavého, co mě fakt pobavilo. Když na seznamu do hesla napíšete opravdu hódně dlouhé heslo, pod kolonkou se vám tam objeví: Hustodémonský krutopřísné :D

Fakt mě to pobavilo .. Někomu  se to snad vtipné nezdá, ale mě ano. Prostě jsem netušila, že i na seznamu se může objevit takové vyjadřování :D 

A tady mám pro vástaky něco z google ;D


Samotná rozkvetlá na vršku ..

26. října 2010 v 16:04 | Elisis |  Nafoceno
Zase tady máte nějakou květinku. Tuším, že je to chrpa. 
Možná, že uhodnete, odkud fotka je :) Líbí se mi, jak jsou v pozadí ostatní chrpy, ale zavřené .. Tak co na ni říkáte?
Fotka je focená z vršku u kláštera .. Podobnou fotku z výhledu jsem vám sem taky dávala, možná víte, kterou myslím :)

Elisis 

Všelicos

25. října 2010 v 18:05 | Elisis |  Ukecanost

V tomto článku jsem se chtěla vyjádřit k narozeninám blogu, k téma týdne, povědět vám o mých narozeninách .. elisis-diary.blog.cz
Jaké mám pocity z narozenin blogu? Myslím si, že se to vydařilo. Děkujeme moc všem, kteří nám a blogu popřáli, ať nám to vydrží ještě aspoň do dalšího roku a další skvělé články nechť zůstanou :) Budeme se určitě snažit.
Moc si toho vážíme. Přemýšlela jsem, že jsem mohla přidat nějaké články, které by vás zabavili, ale proč? Přece by se stejně nikdo neobtěžoval se na ně podívat, a já bych se nedivila. Taky by se mi nechtělo, bylo by toho moc. Myslím, že jsme se snažili připravit pro vás něco o blogu, a podařilo se. Není to lepší než kupa článků, které s narozeninami vůbec nesouvisí? 

Téma týdne je Halloween. Jelikož jsem s kamarádkami Halloween slavila spolu s mými narozeninami (které mám sice až za měsíc, ale když už byla tak velká oslava, tak jsem to spojila s narozkami). Mám na to napsat článek, nebo nemám .. Přemýšlím .. Možná bych do téma týdne zařadila spíš dušičky, protože Halloween je americký svátek, ale na toto téma se dá taky napsat hodně věcí, ještě popřemýšlím. V důsledku prázdnin mám na to hodně času. 


O blogu

24. října 2010 v 15:00 | Elisis
Když jsou ty narozeniny, chtěla jsem napsat nějaký článek, který by splýval s historií blogem, co se mi na něm líbí a co ne, co bych zlepšila atd .. 

Historie blogu ..

 • Když tak nahlédnu do historie blogu a trochu zavzpomínám, myslím na to, jak jsem tenkrát začínala, strašně jsem si brala k srdci, když mi nikdo neokomentoval článek, a tak jsem dávala články (obrázky), které se dají okomentovat co nejlehčeji.
 • Většinou sem plácala tři články za den (někdy méně, někdy naopak více), a vůbec jsem si neuvědomovala, že návštěvníci si to stejně nepřečtou, protože neví, co dřív. Však se podívejte na říjen roku 2009 a poznáte ten rozdíl. 
 • Založila jsem hru slovní fotbal, kde se mohl každý přidat, ale skončilo to dvěma komentáři. Asi proto, že jsem články nezařazovala do rubriky, ty se pak těžko hledají, když na blogu nemáte archív. 

 • Psala jsem nespisovně a chybně .. Většinou. Postupem času mi ale docházelo, že to dělá špatnou vizitku, a tak jsem se začala učit psát normálně. Prostě tak, jak vážně mluvím. Když nakouknete do některých rubrik na začátek a na konec, poznáte ten rozdíl ..
 • Strašně jsem byla nadšená, že mám blog. Pořád bylo co přidávat. Když jsem blog založila, neuvědomovala jsem si, co to obnáší, ale i tak jsem ráda, že jsem ho založila. 

 • Později mi začalo docházet, že na blog se musí najít aspoň špetka času, což jsem nějak přestávala mít. Někdy jsem měla dost, někdy málo. A tak jsem založila konkurz na blogmastera, a jsem ráda, že jsem vzala Berry. Díky ní, jsem se naučila spoustu věcí, ale o tom až později :) 
Berry se mnou na blogu vládne už víc jak půl rok, sice se to nezdá, ale je to tak :) Taky se mi zdá, že ten rok uběhl nějak rychle :D Ale na narozeniny blogu už jsem se těšila. Konečně můžu říct: ,,Blog už mám rok" ;)Co jsem se za tu dobu naučila..

 • Za dobu blogaření jsem se naučila spoustu věcí .. Například, že když chci, aby ke mě chodilo více lidí, nemůžu jenom sedět a koukat, ale taky pro to něco dělat. A tak jsem začala komentovat a chodit na blogy, které se mi líbí, a jsem za to vděčná. Protože díky tomuhle máme prima návštěvníky se skvělými blogy.
 • Taky jsem se naučila nová slova, a opravila chyby v textu. 

 • Že když se píše čárka, dělá se mezera, a tak to platí i u pomlčky (většinou), nebo u tečky (to je něco k předchozímu bodu). Když se podíváte na moje první kapitoly Hadrové panenky a kapitoly poslední, poznáte rozdíl v textu. 
 • Díky některým lidem jsem začala psát básničky, povídky, zápisy knih (myslím, že víte o koho jde). Většinu zásluh vděčím Berry. To, co jsem vám tady teď jmenovala vděčím opravdu jí. Zavedla některé nově věci na blogu a za to ji vděčím :) Opravdu moc děkuji. 
 • Naučila jsem se, že kopírovat se nemá! Dělal jsem se to na svém starém blogu a strašně se za to stydím, ale ten už je v v přihrádce smazaných blogů. Protože přece, kdybych se vžila do role lidí, od kterých to kopíruju, je jasné, že je to mrzí, nebo se naštvou. Je myslím jedno, jestli to je ze zdrojem nebo bez .. Teď neluvím o  některých článcích, které se chtějí předávat dál .. 
 • Taky jsem se o hodně zlepšila s prací s grafikou. Umím už udělat nějaký ten design-nedesign, blendy, avatary a různé úpravy. Když se podívám na lidi ve věku jako jsem já, moc jich není, co by tohle aspoň špetku uměli .. Někteří (třeba z naší třídy), ani neví, co je to grafika .. 

 • Abych nezapomněla na fotky. Nikdy předtím mě focení nebralo, ale když jsem se podívala na uživatele, které tenhle koníček baví, něco jsem si z toho uvědomila a zkusila to. Nejsem na focení stejně žádný profík, ale myslím, že jsem se zlepšila ;) 


"Sfoukni svíčku, slavíme tvoje první narozeniny, Elisis-Diary!"

24. října 2010 v 0:00 | Elisis |  Oznámení
Dlouho jsme si čekali, na tento den. Ale přece se mi zdá, že to uteklo jako voda .. 
První rok. Ani se mi nechce věřit, že už to je opravdu rok, co jsme na tomhle blogu (Berry je zde sedm měsíců zhruba).

Připravila jsem si pro vás s Berry taky článek, o blogu .. Co si o něm myslíme, historie,.. však uvidíte :)

A tady je přání :


elisis-diary.blog.cz
Hodně se mi líbí ty barvy, fotograf šikula. Ještě jsem je trošku upravila, aby více vynikly .. ;)


Elisis-Diary 

Toplist- 11.10.-17.10. 2010

22. října 2010 v 16:10 | Elisis |  Toplist
Vím, že to není návštěvnost, jako u vašich blogů, ale mě se i tohle číslo líbí :) Škoda, že nebyla ještě nějaká ta dvacítka .. 

Pondělí: 41

Úterý: 26

Středa: 38

Čtvrtek: 37

Pátek: 56

Sobota: 46

Neděle: 36

Celkem: 280

elisis-diary.blog.cz

Děkujeme moc! :) 

Elisis

25. Díl Dog days are over

20. října 2010 v 15:15 | Elisis |  Poslouchárna
Zamilovala jsem se do jedné písničky (zase jiné), od Florence. Je to výborná zpěvačka a má úchvatné texty.I klip je krásný, no řekněte? 
Sice text je takový makový, ale zní to krásně. Pokud se chcete pokochat dalšími písněmi, klipy  a texty, tak si poslechněte další úspěšné songy od Florence, které jsem si rovněž oblíbila:You´ve got the love, Comic Love.

Elisis

Blend s panem Krabičkou

18. října 2010 v 15:00 | Elisis |  Blendy
Všimli jste si obrázku z minulého článku (ode mě:D) ? Nějak jsem na to chytla inspiraci pro blend. Máte tady zase dva po dlouhé době :) 

Tady je verze první

elisis-diary.blog.cz

a verze druhá


Vtipy 2.07

17. října 2010 v 10:33 | Elisis |  Vtipy
1. Jde blondýnka večer po ulici a na lampě je letáček na kterém je napsané: prodám byt 3+1 prosím klepejte, a tak blondýnka klepe na lampu. Jde kolem policajt a ptá se blondýnky proč klepe na tu lampu. Blondýnka odpoví: ,,Píšou tady, že mi prodají byt a nikdo neotevírá!" Policajt se podívá na tu lampu a říká: ,,Svítí, tak by měli být doma."

2. V restauraci, host se ptá číšníka: ,,Nešlo by prosím vás to kuře dopéct?" Číšník se zmateně ptá: ,,Ono se vám zdá nedopečené?" Rozčílený host: ,,No nevím, ale zobe mi z talíře brambory!"

3. Ředitel blázince vejde do jedné místnosti a tam visí všichni blázni na lustru. Ředitel zvolá: "Listopad"! a blázni spadnou dolů. Vejde do druhé místnosti a tam se vše opakuje. Nakonec vejde do třetí kde také všichni vísí na stropě. Řekne: "Listopad," ale nic se neděje. ,,Povídám "Listopad", řekne ředitel, a jeden z bláznů zvolá ,,to víte pane my jsme jehličnatí."

Elisis

Souhrn aktualit z posledních dnů

15. října 2010 v 17:49 | Elisis |  Ukecanost
elisis-diary.blog.cz
Tak se tady kochám nad tímto krásným obrázkem a poslouchám Katty Perry .. A přemýšlím co se tak stalo v posledních dnech. Z tohoto článku udělám tak trochu deníček, komu se to nechce číst, nemusí. 

Nejaktuálnější je asi to, že jsem ve středu byla na očkování. Asi po čtyrech letech, dlouhá doba, tak jsem ani už nevěděla, jaké to je. Ze začátku to bylo, jako by mi řízli do kosti, a pak už to jen přestávalo. Ruku jsem nechala odpočívat. Ale moc se mi nechce na ta další očkování proti žloutence.

V ten samý den mě aspoň ze strachu z očkování něco odlákalo a to naše kočka. Je to trošku ujeté, ale musím to tu napsat :D 
Segra se dívala na telku a jak jinak, než že u toho lenošila. A najednou slyšela takové zvuky jak by někdo tlačil hovínko (abych to řekla slušně), ale segře se samozřejmě nechtělo vstávat, tak to nechala tak. Za chvilku zase, vycházelo to z koupelny. A tak se tam segra šla podívat a tam na ní Terka (naše kočka) kulí oči, sedíc ve sprchováku. Potom se něco snažila zahrabat, a co to asi bylo, hádejte? A věřte nebo ne, trefila se přímo do odpadu (tam kde se odpařuje voda, nevím jak to říct).. To máme ale chytrou kočku :D Hlavně že je malá, a dělá takový velký smrad :D

Včera- čtvrtek. Nejvíc jsem se těšila na literární- dramatický kroužek, na který jsem začala chodit nedávno. Zkoušeli jsme hru, kterou budeme hrát (něco jako divadlo), jmenuje se Jak vánoce málem nepřišly. Je to o čtyřech ročních obdobích. Jenže zima nepřišla do České republiky, ale nastěhovala se na Kanárské ostrovy. A tak se ji Jaro, Léto a Podzim budou zkoušet nalákat zpátky. A na konci hry se jim to povede. 

Třetí přání

14. října 2010 v 18:30 | Berry |  Mé přečtené
Název knihy: Třetí přání
Autor: Robert Fulghum (překlad - Lenka Fárová a Jiří hrubý, ilustrace - Karen Lewisová, hudba - David Caldwell)
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2004

Hřbitov ..

13. října 2010 v 19:10 | Elisis |  Témata
elisis-diary.blog.cz/deviantart
Hřbitov .. Pro někoho místo klidu, pro někoho místo děsu. 
Já osobně mám ze hřbitova ten druhý pocit. Mám z něj strach. Když slýchávám ty historky, co si lidé vymýšlejí, většinou se to odehrává na hřbitově a i když to zřejmě není pravda, stejně mi to nahání strach. 

Nevadí mi hřbitovy, které jsou hezky upravené, a k tomu hezký kostel či kaplička. Horší jsou ty se stromy, na kterých nic neroste s pavučinami a neupravenými náhrobky, s kapličkou nebo kostelem na spadnutí .. 

Mohla bych se tady také rozepsat na téma duchové, ale to až později .. 

Projede mi mráz po zádech, když hřbitov vidím .. Možná jsem divná, ale když si pomyslím, že tam byli pohřbeni nějací zločinci ..  i když to tak většinou není.

Potkala jsem i lidi, pro které je hřbitov místo pro všelijaké blbosti, např.: schovku, párty .. 
Ti mi připadá dost ujeté .. Nechci znít, jako ulízaná holčička, ale lidé pohřbeni na hřbitově by měli mít po smrti klid .. Zním to divně? Možná, ale je to můj názor .. 

Ale někdy je dobré, se tam jen tak projít v tichu a klidu a odpočinout si od toho všeho.

Chtěla jsem jen napsat, co si myslím. Na hřbitov mě moc věcí nenapadá, ale tyhle jsou ty, které v sobě už dýl nosím. 

autor obrázku: flash750

Elisis

Kapky podruhé

11. října 2010 v 18:09 | Elisis |  Nafoceno
Snad vás ty mé fotky nenudí .. Myslím, že tato se mi celkem povedla. Ale všechno taky díky Kubovi, který mě učil fotit (že se má fotit ve třetinách a když fotím např. takové stéblo, tak z rohu do rohu).

Foceno je to ze zámecké zahrady.Tak jak se vám líbí? Ty kapky jsou jako drahokamy .. šperky na stéble. Ale chtěla bych vědět váš upřímný názor :) 

Elisis

10 Věcí, které mám ráda

9. října 2010 v 16:48 | Elisis |  Blogmasteři
Budu pokračovat v této soutěži, do které mě pozvala Berry :) Mám to u Berry moc ráda. Vyjadřuješ svoje názory, píšeš povídky, zkrátka originální blog, na který se vždycky ráda vracím ;) Zajímavý hra, opravdu. Jiná a lepší než ty ostatní ,,řetězáky".

Pravidla:
1. Uvést, kdo Tě do hry pozval
2. Vyjmenovat 10 věcí, které máš rád
3. Prostřednictvím komentáře pozvat dalších 10 osob do hry

Jednoduchá pravidla.

Tak a tady je těch 10 věcí které mám ráda:

1. Kamarádi, rodina, lidi kolem sebe .Jsem ráda, když jsem ve společnosti lidí, svých kamarádu. Získávám nové informace o lidech, ráda se s nimi bavím o nových věcech, o zrovna aktuálním stavu, co se zrovna děje atp. Jsou pro mě ti lidé, kteří nikdy nezklamou, pobaví, poradí. Nikdy se s nimi nenudím a mám je ráda. Rodina- Každý má snad aspoň nějakou rodinu, a já tu svoji mám moc ráda. Najdu zde útočiště, svěřím se. To segra je takový můj psycholog :) 

2. Spánek. Zní to možná ujetě, ale mám ráda, když si lehnu, odpočinu si a pořádně se vyspím. I když spánek zas tak moc nevnímáme, mám ráda, když se mi něco zdá. Tak si spánek ,,prodloužím" a ještě si ho zpestřím. 

3. Hudba. Je to můj živel. Zažene starosti, rozveselí mě. Donutí mě zpívat si a tančit. To všechno mám na ní ráda. Jsem vděčná, že hudba existuje, protože nevím, co bych poslouchala, jen ticho. Ticho mi samozřejmě taky někdy prospěje, ale cítím se v něm osamocená. 

Jeden den

6. října 2010 v 15:23 | Berry |  Povídky
Dlouho ode mě nepřibyla žádná normální povídka - ani tady, ani u mě. Měla bych se polepšit... Tak aspoň tady něco z archívu...
Začínalo pondělí. Den jako každý jiný. Vyšlo slunce, provoz ve městě se probudil, každý spěchal za nějakým svým cílem. Tady skupinka studentů spěchala do své školy. Někde bokem od ní do stejné školy pokračoval jeden kluk. Říkejme mu třeba Karel. Všiml si něčeho, co nevnímal nikdo okolo. Z pod oblaků kouře a jiných se dralo ven ostré ranní slunce. Zastavil se a díval se do té oslňující, ač ostré záře. Dav okolo ho upozornil na to, že tu není vhodné místo k postávání a dívání se na rudou zář v mracích. Přesto jeho pohled v mracích zůstal. Ten myšlený - vzpomínky.

Otrhaný okraj

5. října 2010 v 15:00 | Elisis
Už vás nebaví dávat obyčejné obrázky s ,,nudnými" rovnými okraji? Tak to se vám bude hodit návod, který jsem pro vás připravila, aneb jak udělat otrhané okraje.

1. Nejprve si vyberte obrázek, u kterého chcete udělat otrhaný okraj. Já jsem si vybrala tento podzimní :) :


Otevřete si PF (photo filtre) a obrázek. Klikněte na Laso a ohraničte jim obrázek:


Podzim podle mě

4. října 2010 v 18:59 | Elisis |  Básničky
elisis-diary.blog.cz
Dneska jsem si sedla na houpačku a začala skládat nějaké verše do sebe. Někdy to možná nebude dávat smysl, ale snažila jsem se. 
Básničku dávám do téma týdne- podzim. Tak bych se k němu vyjádřila, ale je plno dalších věcí, tak se možná dočkáte i dalšího článku v podobě názoru .. Chápete snad co tím chci říct (?) :D 

Houpu se na houpačce
a slunce zapadá. 
Třepu se zimou
a pár veršů mě napadá.


Poslouchám šumění stromů,
vítr se mi do vlasů dostává.
Listy padají na střechu domu,
a poslední ovoce dozrává.

2. kolo VFS

3. října 2010 v 12:01 | Elisis

2. kolo VFS. 


Tak, a je tady další kolo. Myslím, že jste měli OPRAVDU DOST ČASU. Dokonce jsme vám to prodloužili snad o měsíc. Hodně lidí nic neposlalo, a neposlali ani do prvního kola, tak nevím, zda má cenu, aby pokračovali. 


Seznam soutěžících:

Poslali:


Neposlali: 


Mrzí nás, kolik lidí neposlalo, ale bohužel .. Myslím, že jsme vás na to upozorňovali hodněkrát. Po komentářích, dokonce i po e-mailu.