Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Prosinec 2010

Přání do nového roku 2011

31. prosince 2010 v 14:00 | Elisis |  Ukecanost
Dnes.. Nebo mám napsat zítra? Dnes po půlnoční hodině je tady nový rok 2011. Těšíte se? Každý vždycky říká jak to uteklo. Já si právě myslím, že ten rok 2010 byl tady s námi hodně dlouho. Zajímavé je, že to už nebude 2010, ale 2011. Dvě jedničky. No, nebudu tady pořád kecat o číslech. 
elisis-diary.blog.cz
(Nešlo mi to bohužel vložit na janforman, tak si to popřípadě rozklikněte na novou kartu)

Na přání moc nejsem, doufám, že jsem blogu neudělala moc velkou ostudu :D Taky vám ještě přeju mnoho úspěchů a (pokud to jde), ať je nový rok ještě lepší než ten předchozí.
Jen je mi líto těch, u kterých bude ten další rok ještě horší. Hladovějící děti, týraná zvířata. Kdykoli jdu v obchodě kolem nějakého boxu, kde se přispívá na zvířata či děti, ihned vytáhnu peníze z kapes a hodím je tam. Oni si to přece jen zaslouží víc než já. 

A taky asi nikdy nepochopím ty, kteří si dají novoroční předsevzetí, ale nakonec ho stejně nesplní. Přece jenom by jsme se měli zlepšovat po celý rok a ne jen na začátku nového roku. Ale když to někomu pomáhá, budiž. 

Taky se zmíním o tom, že ... Jsem ráda, že jsem na tomto blogu poznala plno fajn lidí a jejich blogy. A nejen na blogu. Naučila se mnoho nových věcí, díky jim. Mám vás moc ráda, a doufám že to mezi námi bude klapat nadále :)

Jinak silvestra budu trávit u kámošky bude velká párty. Snad nezboříme barák :D Mám jídlo, pití i zábavu, a hlavně hodně informací a keců v puse, tak snad nuda nebude ;) 
Jak budete trávit silvestr vy? :)

PS: Fotka je mojí tvorby. Jedna výletová (jestli si ještě pamatujete fotky z Moravského Krumlova, tak z toho místa, z kterého byla i fotka zvaná ,,Samotná na vršku"). Uviděla jsem pěknou kytičku, ale neměla jsem ji kde dát, tak jsem ji strčila ke stromečku na ozdobu a cvak:) Bohužel tady fotku bez přání dodám až později, protože ten internet to je vážně děs :/

Elisis


29. díl I´ll be home for Christmas

30. prosince 2010 v 16:10 | Berry |  Poslouchárna
Možná si někdo vzpomíná, že jsem na toto pěla chvály. Kdysi :-). Tuto písničku jsem objevila loni na podzim a pouštěla si ji pořád. Miluju Rascal Flatts :-).

Zimní design, konečně tady a nastaven

29. prosince 2010 v 21:48 | Elisis |  Designy blogu
Ahój! No, tak jsem dodělala zimní design. Docela se mi líbí, nevím jak vám, vyjádřete se. Začala jsem s ním asi tak kolem páté. Za hoďku jsem ho měla hotový, zbytek jsem nastavovala. Několikrát jsem měnila pozadí, několikrát jsem měnila okraje a přemisťovala ty stromy. No hrůza, ale konečně tady nemám uprostřed žádnou bílou čárů ani u okrajů. Vím, že ještě není úplně dlouhý, ale promiňte, ale s tím už se mi vážně patlat nechce :D Snad to nějak přežijete. 

Jde vidět, že ty stromy jsou skoro stejné, taky že jsou, protože jsem ty okraje nějak dodělat musela, jinak by byly bílé. I ta má design spoustu chyb (ty už si najděte sami), no to víte, nastavuju poprvé. Ale tak..Aspoň něco ;)


Tento design tady zase nějakou chvíli vydrží. Možná další bude zase jarní :D Ale doufám, že do té doby zase vymyslím nějakou jinou tématiku, než roční období ;). Příště budu zase o něco chytřejší :) 

autor pozadí: marquis73 (autor avataru- Elisis)

Tak jsem zvědavá na váš komentář, bude to asi spíše kritika, protože těch chyb je tady více než těch plusů. Ale budu ráda za každý názor :)

Elisis

Diplom za 4. místo-Staň sa géniom

27. prosince 2010 v 19:03 | Elisis |  Diplomy
Dostala jsem diplom od Denie* za 4. místo v soutěži Staň sa géniom. Děkuji moc za diplom, je krásný :) Ten strom celý zasněžený, brush a písmo. Prostě celé se ti to povedlo :) Nevím, jestli fotka je tvoje, ale fotograf je šikula :)

Jsem ráda, že jsem se této soutěže zúčastnila, ale trošku se stydím, že jsem vypadla tak brzo, protože šlo o to, abychom přemýšleli a já jsme si na tom nedala záležet. No, snad se mi bude víc dařit příště ;)


elisis-diary.blog.cz/diplom od Denie*

Mimochodem, myslím, že se ti soutěž moc povedla. Jaké jsi vymyslela úkoly (a že soutěžící museli hodně přemýšlet, což je účel) a vůbec celou soutěž, a co se týče originality. 

Ještě jednou, díky moc :)

PS: Dlouho se tu žádný článek neobjevil, přece jenom si chci užít svátky, tak možná ani moc nečtu články, za to se omlouvám. V poslední době hodně jezdíme k babičkám, tetám a strýcům, atd. Zítra zase nabitý program. A když už je, jsem z toho celkem unavená. Ale ten čas a nálada už by kolem středy měli být :)

Elisis

K vánocům

23. prosince 2010 v 18:27 | Elisis |  Ukecanost

www.elisis-diary.blog.czZítra jsou Vánoce, a mě to ani tak nepřipadá. Uvědomila jsem si to až když jsme dneska zdobili stromeček a dívali se na filmy. Mamka potřebuje mít vánoční pořádek a v kuchyni to moc zrovna nevoní... Asi z těch kapřích vnitřností, nebo nevím. 

Dárky už všechny mám i zabalené. Sestra je dokonce ještě zabalené nemá :D Tak jsem jí řekla, že jí pomůžu (samozřejmě ne s těmi dárky, které nejsou pro mě). 
Ale na zítřek už se těším. Jak se všichni sejdeme, najíme se a půjdeme si rozdávat dárky. 
Škoda, že dneska bylo tak teplo, protože téměř všechen sníh roztál..

Band Aid 20- Do the know iťs christmas time that all (Fell the world)
Jestlipak poznáte jací zpěváci v písničce zpívají? Já jsem tam poznala Bona, Sugabames, Robie Williams, zpěváka z Coldplay a od dalších jména neznám.

Je to taková úleva, když si můžu odpočinout a nedělat nic do školy. Ve škole jsem včera odešla o tři hodiny dříve, protože jsem šla se sestrou k holiči (zmiňovala jsem se), protože už to potřebovalo zkrátit a taky jsme šli ještě něco koupit. Vlasy mám na takové delší mikádo, má to aspoň nějaký tvar. 
Ve třídě jsme neměli vůbec žádnou vánoční výzdobu, a tak holky letěly ze školy a utrhly větev. Kdyby je někdo viděl, asi by z toho byl velký průšvih :D 

O svátcích budu mít hodně času, takže bych mohla udělat nějaký ten design.
Tak to byl takový krátký výplod mých keců.

  Pohádkově vymalované Vánoce a zasněný Nový rok. Ale hlavně zdraví, štěstí, pohodu a především hodně času na své blízké a vůbec na všechno, co vás baví, přeje blog Elisis-diary.

Elisis

Změna v životě baletky (1)

22. prosince 2010 v 19:19 | Berry |  Povídky
Rozhodla jsem se začít přidávat povídku na pokračování, kterou jsem rozjela na svém blogu. Není dopsaná, takže díly tady budou jednou za uherský rok, ale kdyžtak křičte, že chcete další a já si vzpomenu a hodím ho tu dřív :-D.
Propnout špičky, vypnout tělo do bezchybného prutu, zvednout hlavu, úsměv, otočka. Nejúspěšnější baletka právě dotančila jedno ze svých nejpovedenějších sól, ze všech stran k jejím uším doléhá zasloužený potlesk obecenstva. V některých řadách začnou stoupat lidé, až za chvíli stojí celý sál. Ladně se ukloní, jak se k baletce jen hodí, pokyne a zvedne si růži, která dolétla k jejím nohám. Neví, kdo ji hodil, ale cítí, že pěkně voní. Naposledy se ukloní a po bezchybném výkonu odtančí spokojeně do zákulisí.

Co se stalo za prosinec..

20. prosince 2010 v 21:34 | Elisis |  Ukecanost
elisis-diary.blog.cz
Co se stalo za celou tu dobu. Hodně věcí. Zima nás donutila oblékat se tepleji, vyhnala nás ven stavět sněhuláka a dělat andělíčky. Zažili jsme zase první vločky, a přichází vánoční atmosféra ... 

Dneska mám za sebou poslední vánoční představení z dramatického kroužku. Hrála jsem TV hlasatelku-taková malá role-ale p. učitelka nevěděla co ode mě má čekat, protože jsem tam nastoupila, když už měla částečně rozdělené role. Můžu vám vlastně prozradit děj:

Znáte roční období? Jsou čtyři. A vždycky jedno musí být venku a dělat svou práci. Jaro musí vyhnat zvířata zase ven, probudit květiny, zasypat stromy květy. Léto zvednout teploty, někdy přivolat blesky a dětem přinést krásné prázdniny. Podzim mění barvy listů a později je úplně shodí. Přivolá deště, nechává dozrát ovoce a zažene zvířata ke spánku. Zima zasype krajinu bílím sněhem, teploty sníží, někdy sníh nechá ztvrdnout, aby děti mohly stavět sněhuláka. 

Ale co se stane, když zima nepřijde? Venku je horko, o sněhu ani řeč. Co se stalo? Jaro, léto a podzim spolu vymýšlejí všelijaké plány, aby přemluvili zimu, aby se vrátila. Zažívají spolu různé patálie a problémy. Když si zima hoví na Kanárských ostrovech, jde to těžko. 
Nakonec se ale ročním obdobím zimu podaří přemluvit a Vánoce budou. Jen ne krásné bílé, ale hnědé. Zima se na Kanárských ostrovech letos pěkně opálila.Sněhulák? Ne, želva!

20. prosince 2010 v 16:35 | Elisis |  Nafoceno
Zdravím :) Tak jsme v neděli se segrou stavěli .. Ne sněhuláka. Z toho prášku? Vyšla z toho tak nějak želva :D Ale aspoň něco. Navíc jsme to měli za chvilku dodělané. Škoda, že se to nedá třeba něčím nabarvit, bylo by to pěknější. Snažila jsem se ten sníh trošku odhrabat, aby to vyniklo. Tak co na to říkáte? Snažili jsme se no, ale ten sníh je vážně jako cukr.

Tady jsou naše kočky, taky  potřebovaly trochu se provětrat. Navíc hezky svítilo sluníčko, ale zase jsem nechtěla, aby sníh roztál.

Co si přeji k Vánocům II.

19. prosince 2010 v 11:29 | Berry |  Témata
Osobně Vánoce nemám prakticky vůbec ráda. Je to obrovská komerce - začínají tak už v září. Když jsem před týdnem jela autobusem, seděly za mnou dvě slečny a rozebíraly, jaká je to honička. Uklidit, navařit, nazdobit, zabalit dárky. Jejdamane a proč? O čem to pak je, když s vyplazeným jazykem děláme toto všechno? A uvědomujeme si vůbec smysl Vánoc? Proč nemít průměrně uklizeno celou dobu? Proč nevařit jako každý jiný den, jen možná něco speciálnějšího? Proč v té kuchyni nebýt jako celá rodina a užít si legraci? Proč zdobit byt na dva dny? Proč ho nemít vyzdobený pořád nějakou drobností? Třeba kytičkou, listem, potom jmelím… Vždyť je tolik věcí. Každý den našeho života je nějak speciální, je určitým svátkem. Je jen a pouze na nás, jak ho pojmeme. Ale to se dostávám už k jinému tématu, takže zpět.

Černý obelisk

17. prosince 2010 v 12:11 | Berry |  Mé přečtené
Název knihy: Černý obelisk
Autor: Erich Maria Remarque
Nakladatelství: Svoboda - Libertas
Rok vydání: 1993

Moderní Popelka

15. prosince 2010 v 16:09 | Berry |  Povídky
Ať žije olympiáda z ČJ. Téma - moderní Popelka, děj v 21. stol. 25 - 30 řádků. Snažila jsem se to pojmout jinak než ve všech těch filmech, až z toho vznikla takováto šílenost. Tak se prosím nesmějte moc, já za to nemůžu :-D. A pokud by to někomu ke smíchu nepřišlo, omlouvám se také, je to psáno nadneseně...
Bylo nebylo, za devatero továrnami, městy a fastfoody bydlela v mrakodrapu Popelka. Byla to obyčejná 15letá dívka - tetování, piercing, obarvené vlasy a minisukně s ještě kratším topem. Přesto musela žít ve stínu svých starších sester, protože neměla i-pod jako ony. Její macecha jí dávala pořádně zabrat - musela za své sestry chodit do školy, psát za ně úkoly a vypracovávat důmyslné taháky. Jenže to nebylo všechno, musela také vařit na jejich každodenní párty a sklízet opilé kamarády.

Vtipy 2.09

13. prosince 2010 v 16:33 | Elisis |  Vtipy
1. Starší paní přijde k doktorovi a říká: ,,Pane doktore, mám problém s větry. Netrápí mě to, protože nejdou cítit ani slyšet. Aby jste věděl, za tu domu, co tu s vámi mluvím, jsem si uprdla asi 20x."
,,Rozumím" chápavě přikyvuje doktor. "Tady máte recept na lék a přijďte se mi za týden ukázat."
Za týden se starší paní objeví a povídá: ,,Pane doktore, co jste mi to dal za lék. Prdy mám pořád, ale za to teď hrozně zapáchají." Doktor odpoví: ,,Tak dobře, když jsem vám uvolnil nosní dutiny, teď něco uděláme s vašim sluchem"

2. Vystoupí dvě blondýnky z auta a zabouchnou si vevnitř klíč. Jedna se zkouší dostat dovnitř pilníkem a druhá rukama. Vtom začne hřmít a jedna říká: "Bože, Jano, začíná pršet a my jsme nezatáhly střechu!"

3. Poznámky ze žákovské knížky:

Pravidelně chodí do školy nepravidelně.

Snědla pomůcky na výtvarnou výchovu.

Spal při hodině tak tvrdě, že ho neprobudil ani příchod pana ředitele, který strašně dupe a funí.

Leze do pětimetrové výšky na dvoumetrový strom.

Pořád se hlásí.

Svým zpěvem úmyslně ruší zpěv.

Při písemce vnucuje spolužačce nápovědu.

Močí do výše očí.

  • ten první vtip se mi zdá úžasný, ten druhý možná všichni znáte, ale stojí za to ho sem dát. A ty poznámky? Některé jsou vážně skvělé :D zdroj 3 vtipu (ostatní jsme si říkaly s kámoškama :) 
Elisis

Můj vzor

11. prosince 2010 v 15:12 | Elisis |  Témata

elisis-diary.blog.cz/Abych vám řekla pravdu, žádný vzor nemám. Vím, že to není k tématu, ale já mám prostě takový názor. Člověk by měl být aspoň trošku originální, a ne se jen opičit. Beru to podle vzhledu, ale spíš povahy nebo dovedností. Lidé si myslí, že když je někdo ,,in", tak když se po něm začnou opičit, že se z nich stanou hned hvězdy. Ale to podle mě vůbec není pravda. Když je někdo originální, tak právě on by měl být obdivován. Je výjimečný, protože je ORIGINÁL. 

Já osobně žádný vzor nemám, možná mé druhé já, které je v mých představách, je lepší než to moje ... Nemám ráda sama sebe za to, že někomu přiznávám chyby, přitom takové sama mám nebo že když se mi něco nepovede, třeba to shodím na druhé ... Dělám co můžu, abych s tím přestala. Proto radši přemýšlím, než něco o někom plácnu. Jsem tak trošku po mamce i po taťkovi, a většinou jsem zdědila některé ty špatné vlastnosti. Taky mě štve, že jsem docela náladová, ale to není většinou jen tak .. 

Já znám hodně fajn lidí. Ale nechci jim nic z toho co mají, ukrást. Mají smysl pro humor, umí nádherně kreslit. O tom všem sním, ale ne, že bych to začala dělat jen kvůli tomu, abych je převálcovala. To vůbec ne. Přeju jim tu :) 

Zkrátka někteří lidé berou vzor doslova. Že od něho všechno ,,okopírují". Styl, povahu ... Ale nejlépe uděláme to, že budeme sami sebou. Jedině tak budeme originál. Každý je jiný. Každý jsme originál. 

Ale existují i jiné vzory. Například na šití. Já jsem jednou pletla jenom řetízková oka, a ty jsou nejzákladnější a nejjednodušší. 
Nebo vzorek na tričku. Nedávno jsem zrovna jedno navrhovala a dokreslila jsem k tomu i slečnu (bohužel jsem obrázek špatně naskenovala, takže možná to přidám později).

Video- Co mám ráda

8. prosince 2010 v 19:40 | Elisis |  Videa
Děcka oslavuju! Konečně jsem se naučila dělat videa, a konečně jsem ho nahrála na youtube! :D Ale vážně. Jsem za to neskutečně ráda. Videa dělám ve Windows Movie Maker, a v tom neumí dokonce ani moje ségra! :D 
A taky se mi to konečně nahrálo na youtube. Nešlo to, protože jsem to měla ve špatném formátu, ale to jsem nevěděla, protože samozřejmě to bylo moje první video nahrané na youtube. Když jsem na to po 3 dnech přišla, tak ho konečně můžu dát sem! :D Nahrávalo se mi to asi hodinu a půl, ale stojí to za to. 


Video obsahuje souhrn obrázků, věcí, lidí, které mám ráda :) Nevěděla jsem, co bych udělala, a tak mě napadlo tohle. Když jsme s WMM začali dělat v Inf ve škole, tak mě to prostě chytlo, stáhla jsem si ho a naučila se s ním pracovat. Pokud budete chtít, klidně sem dám nějaký návod :) 

Co říkáte na video? (Dejte ohled na to, že je to mé první, a hudby si moc nevšímejte, neumím jí stříhat a nevěděla jsem, kterou písničku tam dát :D) Ale samozřejmě budu ráda za upřímný názor :)

ElisisAndělíčci

7. prosince 2010 v 17:09 | Elisis |  Blogmasteři
Dneska jsem byla v kroužku ruční práce, a dělali jsme andělíčky. Jsou celkem malinkatí, ale pěkní. Nevím, jak ti mí, ale myslím, že se mi docela povedli na to, že jsem je dělala poprvé. Ale museli mi pomáhat :D Ten stříbrný je můj první a ten vedle je druhý. Co na ně říkáte? Mám doma ještě dva drátky, tak budu zítra určitě vyrábět. Máme totiž volno, učitelé mají stávku ;) Prý se jí zúčastní až 120 000 lidí.
  ____

Tady jsou po jednom: 


28. díl Just the way you are

4. prosince 2010 v 11:15 | Elisis |  Poslouchárna
A máme tu prosinec. Měsíc plný sněhu a Vánoční mánie. 

Zalíbila se mi jedna písnička. Líbí se mi ta slova, i když znamenají něco jako: Jsi krásná, miluju tvůj úsměv .. Vlastě se tam zpívá o jedné slečně :D 
Ale já se většinou neohlížím moc na to, co ta písnička znamená /teď nemyslím rep atd/, hlavně že se mi líbí /i když nevím co se tam zpívá/ :D Někdy je i ten text nádherný .. 


Líbí se mi, jak tam Bruno čaruje s tou páskou z kazety. Většina je asi z počítače, ale i tak je to zvláštní.

PS: A jak jsem si užila sněhu? Sice ještě je, ale včera jsem sebou švihla na ledě a zase mám naraženou kostrč. A když jsem chtěla jít ven, tak nikdo nemohl nebo sněžilo... :/ A co vy? 

Elisis 

Oblíbená knížka

2. prosince 2010 v 15:04 | Elisis |  Témata
Konečně nějaké téma, ke kterému se můžu vyjádřit a nepřemýšlet o tom :D oblíbenou knížku přesně nemám, ale mám oblíbenou spisovatelku. A tou je Jacqueline Wilsonová (Wilson). Čtu její knížky a líbí se mi. Jsou většinou pro holky v mém věku a víc (teda si aspoň já myslím). Dosti se mi zalíbilo Tajemství, Školní krásky a dávný lásky, Diamantové holky.
Většinu jejích knih ilustroval Nick Sharratt. 

Ještě  se mi nestalo, že by se mi nelíbila nějaká knížka od Wilsonové. Možná nebyla úplně nejlepší, ale pořád byla dobrá. 

Knížky. Jsem ráda že existují. Ty písmenka, hlásky slova a věty. Ale hlavně ty příběhy. každý je něčím zajímavý. Ale nějaké ty ošoupané příběhy, jako je: Potkají se dva a zamilují se- to mě moc nebere. Nemyslím to doslova. Když jsou mezitím zápletky, zvraty atd., tak proti tomu nic nemám. 
Mrzí mě, že teď už mi na čtení nezbude moc času. Spíše musím číst povinnou četbu ze školy...
Ale vždycky, a ráda si něco přečtu.

Nedávno jsem taky přečetla dva díly: Deník malého poseroutky. Název není lákavý, ale u 1. dílu jsem se opravdu nasmála. Příběh o klukovi, ve věku 11 let, se kterým jsem prožívala školní zápletky, trapasy a příběhy, s doprovodem mnoha vtipných obrázků. Je to opravdu jako v deníku, měla jsem to za chvilku přečtené. Nicméně 2. díl mě trochu zklamal. Tak jsem se u něj nezasmála. Ale uvidíme, co bude v 3.díle.