Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Červenec 2011

Reklamy, věc, bez které se dnešní svět neobejde.

30. července 2011 v 15:59 | Elisis |  Témata
Když se dnes podívám kolem sebe, vidím jen samé reklamy. Ku příkladu blog. Přihlásím se, a vidím pár komentářů k mému článku. Už se těším, kdo mi napsal svůj názor, protože tady jsou komentáře vzácné. Kliknu, a vidím: Pls, hlásni pro mě tadya tu oplatím ti to! Jo a hezký článek! :) ... Ano, i tomuhle se říká reklama. Blogerky (ano, vždy to jsou blogerky) bezhlavě posílají komentáře každému zveřejněnému článku, který vidí. Když se ale podívám zpět, i já jsem tyhle chyby dělala, ale poučila jsem se. Jenže někdo se hold nepoučí nikdy ....

Reklamy nejsou jen na blogu, jsou všude. Na počítači, v televizi, v letácích, v rádiu.. Možná nám jsou nepříjemné, ale přiznejme si to, že reklamy nás dovedly k několika dobrým, ale možná i špatným výrobkům, se kterými jsme získali zkušenosti. Reklamami se televize živí, a ty jim zase na oplátku pošlou zákazníky. Něco za něco. To je prostě "televizní (a vůbec časopisový, počítačový,..) obchod".

Jenže (jak už se zmínila Vendy), někdo si připlatit nechce, kdo ví, jestli ze špatného nebo dobrého důvodu. Když se podíváme do některých televizních pořadů, všude je cenzura na různých značkách. Když si poslechneme rádio, uslyšíme žhavou debatu o nějakém výrobků, ale k čemu to je, když se nedozvíme značku? Prostě nemůžou jen tak poslat do světa neplacenou reklamu.

Zkrátka reklamy jsou všude. Ale abych vám řekla pravdu, některé reklamy jsou dneska vážně dost přehnané. Třeba taková jedna reklama na psí granule s psí protézou ... (Je to Pedigree, ale pššt!) Asi si myslí, že je to kdo ví jak směšné, ale je to tak přehnané až trapné ... Jenže to je kzrátka ten "obchod".Mohla bych jmenovat dál, ale aby to náhodou nebyla reklama, že? ;)

Reklamy jsou zkrátka v něčem dobré, ale mají taky své mouchy. Když se díváme na televizi a ve čtvrtině filmu se objeví skoro pěti-šesti minutová reklama, říkáme si, jaké jsou ty reklamy otrava a s domněním, že film bude o půl hodinu delší ... Ale když se nad tím zamyslíme, reklamy nás přilákají k možná dobrým a možná špatným výrobkům. A navíc, někdy si uprostřed filmu potřebujeme něco zařídit, takže se reklamy docela "šiknou".
Jenže někteří producenti reklam umí lidi přilákat tak, že jim to ani nepřijde. Třeba taková milá reklama na Coca-Colu nebo na Dove šampón. To pak někdo umí prodat :)

Reklamy jsou zkrátka součást obchodního světa, to už nezměníme....

Elisis

Banner ... kolik těch grafických výtvorů ještě může existovat?

29. července 2011 v 14:30 | Elisis |  Blendy
Zdravím z krásného slunečného dne ;) Takže jsem poprvé dělala banner, do VGS s Miley Cyrus. No řeknu vám, že jsem ještě zvědavá, kolik toho ten grafický svět skrývá :D Protože všechny ty avatary, blendy, brushe, textury, wallpaperry, colorky, designy, retouche a do toho ještě bannery. Člověk neví, co by dělal dřív :D
Protože jsem pořád nemohla najít tu správnou texturu, tak jsem se rozhodla pro něco jednoduššího, a takový je výsledek:


Přidala jsem tam i Milyin autogram, aby tam bylo aspoň něco zajímavého. S čím jsem asi nejvíc pracovala, tak to bylo ořezávání. Dělala jsem ho asi na třikrát, a potom ještě zakrývala nedostatky. Asi jste si všimli, že to není kdo ví jaké. Blendy a teď už i bannery nejsou mé nejoblíbenější. Na bannery žádnou zvláštní složku (rubriku) dělat nejspíš nebudu, protože se na ně moc nechystám :D Ale ještě uvidíme, no ;)
Pokud mi budete chtít dát hlas pro avatary, tak sem. Díky moc :)

Váš názor?

P.S.: Omlouvám se, že kvalita není moc dobrá, protože v PC máme nejspíš nějaký vir, protože jede pomalu a seká se, takže se mi seklo i PF. Použila jsem tedy Print screen a ořezala.

Elisis

Už toho mám ale dost!

28. července 2011 v 17:09 | Elisis |  Oznámení
Je mi líto, mí návštěvníci, že vám teď momentálně nemůžu přidat žádný komentář, ale jsem vážně v šoku ... Nevím proč, mi nejde nic okomentovat. Jen se mi dostane téhle odpovědi: Vyplněný součet je nesprávný. I když jsem vyplnila všechny kolonky, i e-mail, pořád se mi to objevovalo. Takže nevím, co se stalo a v čem je chyba... Kdyby jste věděli, byla bych ráda. Znovu se vám omlouvám, že nemůžu psát komentáře, a taky mě to mrzí, ale nevím co dělat. Připadá mi, že v počítači je snad nějaký vir či co. Nevím ....

A není to první věc, co mě na blogu nemile překvapila. Chtěla jsem aktualizovat motto v nastavení (pod záhlavím), jenže ne, pořád se mi dostává informace, že délka musí být max. 255 znaků, či co. Takže to zkracuju, povoluju mezery, ale nic nepomáhá ... Taky mi občas nejdou aktualizovat články, když v nich něco opravím a jsou už zveřejněné .. Pokusím se s tím něco dělat, ale nevím jak to vyřešit.

Elisis

Dotek anděla

26. července 2011 v 14:23 | Elisis
Název knihy: Dotek anděla
Autor: Thomas Brezina


Miciny, hafíci, koníci, prostě zvířecí maniaci ..

25. července 2011 v 17:07 | Elisis |  Ukecanost
Zravím :) Narazila jsem na jednu fajn stránku, která se jmenuje http://www.miciny.cz/. Je to taková stránka pro zvířecí maniaky, milovníky koček, kteří chtějí svým micinám založit profil. Vžijete se do duše svého mazlíčka, posíláte dárky, komentujete ostatní miciny, soutěžíte, sbíráte body, přidáváte fotky videa. Zkrátka ukážete ostatním jaké máte krásné a roztomilé mazlíčky. Samozřejmě, že jsem naší Terce založila také profil. Jestli se chcete mrknout, tak zde prosím :) Založily jsme jí ho se ségrou včera, takže je zatím nováček. Je takové zajímavé, docela mě to chytlo ;)

A pokud máte psa, nevadí, klidně mu založte profil na hafici.cz či pokud máte koně, na koníčci.cz.
Snažím se vžít do Terčiny duše, napsala jsem i příběh (dostáváte za to body) v její "ich" formě :D
Ale když se mi nějaká číča líbí, ohodnotím, okomentuju.

Tak jestli vás to zaujalo, tak tvořte, jestli ne, tak ne. Mě to přijde jako zajímavý nápad. Navíc tam máte i poradnu s veterinářem, v soutěžích vyhráváte různé hračky pro kočky nebo knížky o nich. Takže si myslím, že je to škoda nevyužít. No, jak chcete :)

P.S.: Byla bych ráda, kdyby jste byli tak hodní a hlasovali pro Terku (teda pokud se vám líbí, jestli ne, klidně hlasujte pro jinou číču ;) sem. Díky.

Elisis

Harry Potter-Poslední část

24. července 2011 v 11:12 | Elisis |  Ukecanost
Tak jsem pro vás připravila takovou recenzi .. no spíše názor na poslední díl Harryho Pottera- Relikvie smrti 2.

Na poslední část Harryho jsme jeli s kámoškou do kina (samozřejmě). Trošku jsem litovala, že jsme nešli ve 3D, ale nemohla jsem o tom rozhodovat (jelikož mně pozvali). Ale i tak to byl velký zážitek. Začínalo to, jak Voldemort získal bezovou hůlku. Hůlku ze všech nejmocnější. Což jsme mohli vidět na konci první části. Začínalo to pomalu ale jistě. Nebudu vám zmiňovat detaily, to není zapotřebí. Buď je už víte nebo budete vědět. Harryho parta postupně scháněla viteály a dva z nich zničila. Poslední viteál byla Nagini (Voldemortův had), jenže bylo těžké ji zabít, když si ji Voldemort stále chránil.

Jenže Voldemort musel zabít Snapea a to proto, že ho bezová hůlka nehtěla poslouchat. Totiž Snape s ní naposledy zabil Brumbála, a tak Voldemort musel zabít Snapea, aby mu hůlka patřila. Podřízl ho, a tak umíral v bolestech. Harry si vzal jeho slzy, protože mu to Snape poradil. Později je odnesl k melánce a díval se na jeho vzpomínky ... A náhle přišlo hrozné zjištění. Kousek Voldemortovy duše byla v Harrym, protože když On zabíjel jeho matku, odrazila se od něj. Celou dobu udržovali Harryho při životě a všelijak ho chránili, jen aby ho pak mohl Voldmort zabít ... Takže Harry musel zemřít.
Snapeovy vzpomínky byly dojemné, zjistila jsem, že miloval Lilly (Harryho matka), jenže ona si poté nakonec vybrala Jamese (otec). A když náhle Lilly zemřela, Snapea to ranilo.
Také ho bolelo zjištění, že musel Brumbála zabít a připojit se k Voldemortovi (to mu radil sám Brumbál).
Od všech těch vzpomínek jsem čakala trochu víc, ale budiž.

Mé blogové začátky

22. července 2011 v 14:09 | Elisis |  Témata
Začátek. Co si pod tímto slovem můžeme představit? Spoustu věcí, které začínají. Každým okamžikem někde začíná nový život. Můžeme začínat s naši novou zálibou, s novým přálestvím, láskou. Jenže když je začátek, někde dál je i konec, ale to předbíhám. Začátky jsou zkrátka krásné. Objevujeme nové věci, získáváme zkušenosti. A o jednom takovém mém začátku jsem vám chtěla povědět *spíše napsat, že?*, a to o mém blogovém začátku.


Set "letních" avatarů

21. července 2011 v 14:47 | Elisis |  Avatary
Tak mám pro vás takovou letní všehochuť. Mám je do VGS tady. Měli jsme vytvořit pět avatarů na téma "léto" z této stránky http://weheartit.com/.
No, neříkám, že je to kdoví co, protože já jsem spíše na jednodušší styl, ale posuďte sami ;)
A teď jsem se teda naštvala.... myslela jsem, že jsou všechny stejné velikosti, ale pravděpodobně ne. No, znovu to vážně opravovat nebudu, protože s tím výběrem obrázků jsem si dala zabrat. Takže snad vám (a potom i hlasujícím) to nebude vadit ;)

Elisis

Hvězdná holčina

20. července 2011 v 9:51 | Elisis |  Nakresleno
Takže, asi vím, koho vám tato holčina připomíná. Nakreslila jsem ji totiž na táboře, když byla nuda. Přemýšlela jsem, co bych asi tak mohla vložit na papír, a matně jsem si vzpomněla na na ní z avatarů, při posledním doteku civilizace.
Tak tady je. Pojmenovala jsem ji Markéta. Je taková pohodová a usměvavá ;)


Není to nic extra, prostě můj styl. Buclatý obličej a dlouhé vlasy. Někdy je taky čas na změnu, že? Ale to chce cvik a cvik :) Oči vůbec neumím, musím ještě trénovat a hodně.
Váš názor?

Elisis

Toplist 11.7.-17.7. 2011

19. července 2011 v 20:05 | Elisis |  Toplist
Tato návštěvnost mě překvapila. Sice ne tak, jak bych chtěla, ale ty čísla jsou hezké .. Proč? Protože jsem čekala aspoň to, že když je tady tolik lidí, objeví se nějaké názory, ale bohužel nic.

Pondělí: 56
Úterý: 61
Středa: 50
Čtvrtek: 55
Pátek: 59
Sobota: 50
Neděle: 70

Celkem: 401

Děkuju vám za tak krásná čísla :)

Elisis

Příběh dvou manželů

18. července 2011 v 10:18 | Elisis |  Témata
Takže zase projednou, kdy mě blog naštval. Článek měl být zařazen do tématu týdne "Duchové". Jenže jsem ho poupravila. No jo, ale to asi blog nezvládl, takže mi pořád ukládá tu starou verzi.... Znovu a lépe:

Byl jednou jeden mladý pár, muž a žena. Žena byla půvabná svou krásou a muž vždy všechny uchvátil svým talentem pro tanec. Jelikož o peníze neměli nouzi, mohli si dovolit bohatou svatbu. Pozvali celou rodinu, přátele a známé. Byli spolu šťastní a brzo se nastěhovali do krásného a prostorného domu s přáním mít hezké tři děti, které s nimi budou šťastné a v tomto domě se to vskutku dalo splnit, protože měl obrovské pokoje. Chtěli si založit spokojenou rodinu. Aby jim tento dům byl útočištěm a oni by byli skvělí rodiče.
Jak moc si to přáli.
Ale přišlo kruté zjištění ... Nemohli mít děti. Všechno najednou přišlo nazmar. Nač tak velký dům?
Byli smutní. Oba dva. Nemohli mít své potomky, kteří by jim spříjemňovali život.


Všude dobře, doma nejlépe

11. července 2011 v 19:54 | Elisis |  Ukecanost
Tak už jsem doma, a užívám si pohody :) Ani neuvěříte, jak jsem se těšila na rodinu, postel, kočky, a vůbec celý domov. To víte, slimáci ve stanech není nic příjemného. A že bych celkově byla z táboru nějak nadšená, to se nedá říct. Jediné, co mě tam bavilo, bylo být s kámoškama. Jelikož tam byli samí maloši, do osmi let, a jenom tak sedm děcek od 10 do 12 let. A představte si, že jedna kámoška se narodila stejný den jako já, jen jinou hodinu. Ale později, takže jsem byla druhá nejstarší. Mezi těma malýma jsme se citíly s holkama jako dospělé. Ze začátku jsme byli pět dní v budově, a jeden pokoj holky, jeden kluci. Samozřejmě malé holky se bály, takže jsme uspávaly, a ani jsme si nemohly povídat.
Vařili dobře, program byl docela v pohodě, ale přece jenom kvůli těm malým jsme někdy neměli co dělat, tak jsme byli na hřišti a hráli pořád to samé-vybíjenou.

Ve stanu to bylo trochu lepší, ale své mouchy to taky mělo. Ale že by to bylo něco hrzoného, co bych já nepřežila, to ne :) Byli jsme i u ledové řeky, a tím ledové myslím vážně ledové! :D Nohy jsem málem necítila, takže plavat se určitě nedalo. Ale aspoň jsme se schladili.
Kluci sice malí tak třetí, až pátá třída, ale jinak fajn :) Hlavně jeden, takový srandista, ten jeho kukuč. Stačilo se na něj podívat a už jsem se smála. Hlavně když vykouzlil včelu z trička :D No, kdyby jste ho viděli..... Jen když přijel syn od vedoucího, chovali se jako frajírci. Už jsem se poté vážně těšila domů, ještě mě docela naštvala jedna kuchařka. Myslím, že je snad moje věc, co nosím, a jí to může být ukradené. No, nebudu na to znova myslet.

Mám z toho takové smíšené pocity, myslím, že příští rok pojedu na jiný, možná H+H, protože jak to popisuje segra, bude zřejmě lepší. No, mám na to celý rok, tak uvidím. Ale kámoška by prý nejela, jenom kvůli takových kravin. Ale co mě vážně zklamali na táboře, to byla poslední diskotéka. Samý hip hop, jsme se nudili, a až poslední dva songy byly dobré a potom dobrou ... kámoška říkala, že nejspíš nepojede, ale to chci vážně vidět. Protože jsem se jí ptala 10x jestli to myslí vážně ale že nepojede. Protože mohla být někde jinde, s někým jiným, a to by si užila více. A v tom má teda pravdu, no.

Ale nechci to jen kritizovat, mělo to i své kladné stránky, třeba se mi líbil barevný den, jen mi roztrhli sádrovou masku a po slepení to vypadalo docela divně. Kámošce tam ani nevyřízli oči. Ale byla sranda, s holkama, s nimi mě to tam bavilo nejvíce.

P.S.: Očekávejte fotky z Chorvatska a jednu kresbu z táboru, podobné téma z minulých avatarů :)

UŽÍVEJTE SI PRÁZDNINY!

Elisis

Telenovely? Ne, díky.

9. července 2011 v 14:30 | Elisis |  Témata
Nevím, jestli toto ještě bude zařazeno do tématu týdne, ale stejně vám to tady napíšu. Jsem totiž zvědavá na vaše názory.

Takže, já osobně mám seriály ráda. Ale záleží na tom, jak které. Líbí se mi detektivní, i když tam je možná trochu krve. Prostě si zacpu uši a zavřu oči, a je to ;) Ale takové telenovely, které stejně víte jak to skončí, a je to pořád dokola, ty mě vážně nebaví. Někomu se to líbí, ale mě osobně ne. Neříkám, že takové seriály, na které se dívám já, vám něco přinesou, ale aspoň jsem u nich napnutá, a nikdy nevíte přesně, jak to vlastně dopadne. A u telenovel? Myslím, že tam to je celkem jasné. Zamilují se, a je z toho šťastná rodinka. Ale mám to ráda komplikované. Když vás napadá plno možností, jak by to mohlo skončit. Kdy se těšíte na další díl, ale tak nějak přiměřeně.

Možná ani nevím, o čem mluvím. Ale jsem si jistá v jednom, a to, že nemám ráda telenovely. Tak stejně s knížkami. Napínavé příběhy, to je moje. Nebo takové ty nevšední. Ale to jsem odbočila.

Navíc, některé telenovely se mi zdají dnes dost přehnané ..

Nicméně, když se vrátím zpět a vzpomenu na telenovelu Tisíc a jedna noc.... Nu, s tureckými telenovelami mám zkušenosti, a vím, že když se tam už něco stane, snaží se to co nejvíce zmírnit. Já vím, že Tisíc a jedna noc bylo zřejmě něco jiného, ale znám ty starší seriály a ty mi to teda celkem pokazily. Ovšem některé seriály mi vážně připadají jako ztráta času. Jsou většinou o ničem, a když už tak o obyčejných, obyčejných věcech. Uznávám, že Tisíc a jedna noc o tomto byla, ale dokázali to aspoň trochu zdramatizovat.

No, tímto bych to uzavřela. Zase moje řeč: všechno na hromádce. Ale snad najdete cestu z labirintu ;)

Elisis

Hvězdičková mánie

7. července 2011 v 16:00 | Elisis |  Avatary
Tak mám pro vás další avatary. Našla jsem takový hezký a roztomilý obrázek, a něco se mi z toho tak nějak podařilo vytvořit. A věřte nebo ne, mám je stejně velké! Konečně :D

Tak a teď se vám jdu "pochlubit" mými výtvory.
Tak jak se vám líbí? Mě se líbí takové ty jemné barvy :) Ale jsem zvědavá na vaše názory ;)


Elisis

Zrychlený tep

5. července 2011 v 15:00 | Elisis
Název knihy: Zrychlený tep
Autorka: Marry Higgins Clark

(Asi si říkáte, co to čtu za dospělácké knížky, ale když nebylo na dovolené co číst a vvšechny mé tři knihy jsem už přečetla, půjčila jsem si hold knížku od mamky, a četla se mi výborně ;) )


Popis: Detektivní příběh s hlavní hrdinkou Emily, která je asistentka státního zástupce, se odehrává hlavně v soudní síni. Emily dostala na starost vyřešit případ vraždy slavné herečky Natalie Raines. Je přesvědčená, že vrahem je Nataliin bývalý přítel Gregg Alrich, ale postupem času nejspíš začne věřit v jeho nevinu. Aby toho stresu a práce nebylo málo, Emiliin soused Zach se začíná chovat podezřele.
Přesvědčit porotu o Aldrichově vině musí zajistit svědek Jimmy Easton, který tvrdí, že Aldrich mu zaplatil, aby Natalii zavraždil. Navíc dokázal zřetelně popsat jeho obývák, kde mu podle jeho výpovědi, dával Aldrich peníze za "službu", kterou provede. Nakonec ale Easton od dohody odstoupil. A když od dva roky později vykradl několik bytů, a zatkla ho policie, svěřil se zrovna s tímto svědectvím. Dělá to snad kvůli zkrácení svého trestu?
Když porota rozhodne o Greggově osudu, případu jsou plná média a objeví se v nich i Emillina minulost, o které nerada mluví. Té bolesti si zkrátka prožila hodně.

Jenže jsou tady ještě svědci, kteří dosvědčí, že Jimmy Easton dokázal popsat Greggův obývák jen proto, že se tam objevil jako poslíček. Toto svědectví změní celý případ od základů a Emily všechny dokumenty kontroluje. Kde udělala chybu? K tomu Emily zjistí minulost svého podezřelého souseda. Je to brutální vrah a poté co zavraždil Emiliinu osamělou sousedku, která začala něco tušit, dává se na útěk s novou identitou.
Emily se necítí v bezpečí ale od případu se neodtrhne. Nádhle přijde hrozné zjištění o Nataliině vraždě a zárověň velký zvrat ....
A dál nepovím ;)

Můj názor: Knížka se mi četla moc dobře. Detektivky mám moc ráda. Navíc jsem byla napnutá od začátku do konce. Nechci vám říct některé důležité detaily, abych vám to nepokazila, kdyby jste se rozhodli si tuto knížku přečíst. Zkrátka moc se mi líbila, a snad jsem vám ji trochu přitáhla k sobě ;)

Elisis

Vtipy 3.02

2. července 2011 v 14:00 | Elisis |  Vtipy
1.Začínající učitelka si chce na své třídě vyzkoušet poznatky z psychologie: "Každý, kdo si myslí, že je hloupý, ať se postaví." Po chvilce se v tiché třídě postavil Pepíček. Kantorka povídá: "Pepíčku, tak ty si myslíš, že jsi hloupý ?" "Ne, prosím, ale přišlo mi nefér nechat vás stát jedinou."

Tak začneme trochou sarkasmu ... ;D

2. Víš jak zaměstnáš blondýnku na celý den?

Napíšeš na obě strany papíru Otoč.

3. Na koncertě se nakloní pán k sousedovi a šeptá mu do ucha: "Ta zpěvačka má ale příšerný hlas. Nevíte, kdo to je ?" "Moje dcera" "Tak to promiňte, to bude asi tou písní, ta je opravdu hrozná. Rád bych věděl, kdo ji složil ?" "Já"


Trošku sarkastické vtípky, ale snad se některý líbil ;)

zdroj: vtipy.net

Elisis