Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Srpen 2011

Ropucha k nám "zaskočila"

30. srpna 2011 v 15:43 | Elisis |  Nafoceno
Včera jsme měli namířeno na kole k babičce, a co nevidím. Ropuchu na příjezdové cestě. No, samozřejmě jsem hned skočila pro foťák a začala fotit. Abych řekla pravdu, ropuchy moc nemusím, takže jsem fotila přibližováním ... nakonec jsem se přiblížila co nejvíc to u mě šlo, a vyšlo z toho něco takového:
Není to nic uměleckého, jen jsem se s vámi chtěla podělit :D Když už jsem se přiblížila celkem dost, ropucha si začala tápat do trávy. Tam se hezky uvelebila a zamaskovala, a přestala mi pózovat. Nevadí, pár fotek mám, nový přírustek do mého alba, ropuchu tam totiž ještě nemám. Snad se nebudete bát a rozkliknete obrázek :D

PS: V nebližší době čekejte 4. kolo VFS, a pro ty, kdo se chtějí zapojit do barev léta, prodlužuji termín o 14 dnů, takže snad se dostane nějaký ten výtvor :)

Elisis

Co jsem si představila pod Floccinaucinihilipilification

28. srpna 2011 v 16:27 | Elisis |  Témata
Ano, z počítku jsem si myslela, co je to zase za téma ... Těšila jsem se, na nějaké téma na zamyšlení, u kterého se vypíšu. Ale přece i na tohle se dá něco napsat. Co se tam dívám, buď někdo napíše článek o pár větách, že je to nejdelší anglické slovo, a někteří napíšou jen nějakou blbost ... Ale to už mě vážně nepřekvapuje. Radši se k tomu nebudu vyjadřovat.

Co si představím pod slovem floccinaucinihilipilification?
Nějakou tajemnou planetu, kde žijí zvláštní bytosti. Jsou velmi tiché, a nepřitahují pozornost. Většina pozemských lidí se o ně nezajímá, už jen kvůli jejich dlouhému názvu, který se nikdo nechce naučit. V encyklopediích se o nich nic nepíše, dokonce ani ve světě internetu. Možná je to velká škoda, ale kvůli jeich tichému charakteru jim to nevadí. Chovají se tam klidně, nikam nespěchají, dávají si pozor na to, co dělají. Proto je pro ně pozemský svět velmi nebezpečný. Oblíbená literatura je sci-fi, ale tak se jí tam neříká. Je to prostě kniha, z normálního života, který žijí. Možná si říkáte, to bude nějaká nuda, ale to není pravda. Oni totiž den co den prožívají veliké dobrodružství. Můžou se jen tak proletět mezi hvězdami, navštívit jinou planetu, kde sídlí spoustu neobjevených bytostí. Zkrátka, prožívají zvláštní život. Jen si dávají pozor, aby někomu neublížili.
Jejich děti mají rádi hlavně koncovku názvu "cation". Pro ně to znamená akce, zábava, legrace, to nejlepší na jejich domově. Žijí si tady zkrátka dobře, a já jsem ten šťastník, protože mi dovolili nahlédnout do jejich tajemného života. Chtěli to nabídnout více lidem, více blogerům, ale oni to odmítli, a věnovali se raději wikipedii.

------------

Zkrátka, chtěla jsem napsat něco jiného. A další věc co mě při názu napadla, byla:

Flocci učiní hilipilifaication (Flocci-jméno, hilipilification název nějaké činnosti, to už je na vás, co si pod tímto představíte, mě "cation" připomíná "count", angl. počítat, ani nevím proč).

Flocci naučí Hili a Pili caution (Flocci, Hili, Pili- jména, caution, angl. opatrnost. Prostě mě to napadlo ... Asi mám zvláštní představivost, no jo :D).

Jsem zvědavá, na váš názor ;)

Elisis

Štěstí v plamenech- 3. díl

26. srpna 2011 v 19:20 | Elisis |  Štěstí v plamenech
Tento díl bude ze začátku možná trochu nudný, ale poté se to rázem změní ... :)

Unaveně padla na postel, a začala přemýšlet. Co se to stalo s Lindou? Proč je najednou úplným opakem Lili, když byly tak skvělé kamarádky? Neumí si vážit života? Asi ne ..
Pomalu, ač si to neuvědomovala, ztrácí kamarádku. Takhle to dál nejde, musím to vyřešit. S pevným rozhodnutím vstala a vydala se do kuchyně pro něco na zub.


The sims 2 zpátky doma

23. srpna 2011 v 21:13 | Elisis |  Ukecanost
Ani nevíte, jak jsem byla ráda ... Jak jsem skákala radostí a vracela jsem se zpět. Do té doby, kdy jsem hrála sims 2. Zdá se mi to jako hodně dávno, a přitom to bylo tak před dvěmi-třemi lety... Brouzdala jsem po internetu, stahovala různé krsné downloady, které mi zkrášlovaly hru. Starý počítač sice občas protestoval, a rozhodl se, že se prostě sekne, ale nakonec byl tak hodný a znovu se rozjel. Byla to taková volná hra. Vytvořila jsem rodinku, ženu a muže ... Nebo jen svobodnou dívku, co se tak fláká. Dělala jsem takové ty věci, so simíci potřebují.

Ano, uhodli jste. Máme sims 2. Všechny datadisky, kolekce, jsou tam (musím pochválit ségru, že měla tu trpělivost, a všechno stáhla a instla :) ). Sims 3 jsem totiž sekla nějakým špatným donwloadem. Už se nerozjelo, a teď tady je dvojka. O něco starší, a slabší, ale přece mi připomíná tu dobu, kdy jsem ji hrála. Možná si říkáte, proč to tak prožívám, je to jenom hra.... Já vím, je to jenom hra, ale já k ní mám svázané vzpomínky s dětstvím. Jo, asi jsem trochu bláznivá ... :D Ale prostě, užívám si to.
Asi tři hoďky jsem zařizovala byteček mým spolubydlícím a psovi. A myslím, že to celkem stojí za to. Bydlím ve stejné bytovce jak ségra, takže mám hned přátele :D
Jasně, sims 3 má mnoho výhod. Můžete si volně chodit, jezdit po městě. Lépe se ovládá .. a vůbec takové ty detaily. Jenže, nechci říct, že sims 2 je úplně špatné, už kvůli tomu, co vám tady píšu. Stáhla jsem pár krásných recolorů od Lowi, a taky kvůli toho jsem tak ráda! Protože ty její recolory jsou něco úžasného :) Ale stjeně mě hodně mrzí, co se ti teď stalo .. :(


Očekávejte pár fotek ze hry, ale ještě nevím kdy, takže nic neslibuju :) Možná je tenhle článek trochu o ničem, ale snad jste mě pochopili. Stejně jako všechny články do rubriky ukecanost .. ;)

Elisis

Barvy léta

20. srpna 2011 v 15:37 | Elisis
Sluníčko se na nás poslední dny krásně směje :) Je třeba si to užít, dokud ještě můžeme. Prázdniny za chvíli končí a všichni už straší se školou. Já na ní raději ani nemyslím, na to je ještě čas.
Ale k věci. Pokud jste četli některé mé články, víte, že připravuju novou soutěž. Je to spíše minisoutěž, protože bude jen na jedno kolo. Proč "Barvy léta"? To se za chvíli dozvíte :)

O co půjde: Soutěž se zakládá hlavně na vaší fantazii a originalitě. Každý si pod názvem představí něco jiného. Například květiny, motýly, slunce, teplo .. veselé pastelové barvy, které k létu patří. Tato soutěž je o tom, aby jste to, co si představíte přenesli do nějakého výtvoru. Můžete toho vytvořit spoustu. Něco grafického, koláž, něco namalovat, nakreslit, či si pomalovat obličej. Něco vyfotit nebo i napsat příběh, a ktomu něco přidat. Nemusíte se podle tohoto řídit, nechám to na vás. Je to taková soutěž na téma, ke kterémů zkrátka něco vytvoříte.

Čas do: 31.8. 2011 (pokud budete chtít prodloužit termín, stačí napsat).

Kam poslat výtvory: Uvažovala jsem do komentářů, jako vždy, ale aby to bylo jednodušší, pošlete je na email elisis-diary@seznam.cz, předmět "Barvy léta" :) Popřípadě posílejte i dotazy.

Snažila jsem se vymyslet něco originálního, vím, že takových soutěží je nespočet, ale zkusit to můžu. Doufám, že se zapojí aspoň pár lidiček, kteří umí projevit svou originalitu a samozřejmě kreativitu :) A nechci slyšet nic takového, já nevím co mám udělat, a já nic neumím! :D

Elisis

Fotím mezi květy

18. srpna 2011 v 18:35 | Elisis |  Avatary
Fotka autora mě uchvátila tak, že jsem z ní prostě musela něco vytvořit. Stáhla jsem nějaké jednoduché rámečky na avatary a poprvé jsem je k nim zkusila i dát :D Rámečky jsou všude, i když to tak možná někdy nevypadá. Nejsou nějak obvzlášť krásné. Ale kdo mě zná, ten ví, že jsem na jednoduché :)


Nedávala jsem podpis, protože už jsem nevěděla kde :D Takže prosím, kopírujte se zdrojem ;)
Mě osobně se nejvíce líbí první, druhý a poslední. U třetíhího avataru jsem dělala rámeček, takže proto je asi takový slabší :D

autor: love4art (překrásné obrázky, určitě tady není naposled ;) )

Tak, jsem zvědavá na vaše názory :)

Elisis

Příroda umí nosit perly ... druhá série

17. srpna 2011 v 11:23 | Elisis |  Nafoceno
A je tady druhá série fotek. Počasí se nám zase pokazilo, takové podzimové, takže se sem hodí. Úprava fotek sice taky něco dělá, ale kdo dneska neupravuje (mluvím z vlastní zkušenosti) . Máme tady ještě jedny švestky a třílístky. Na některých mi vážně připomínají perly, doslova. Příroda umí divy, a to i zdeště .. :) (Omlouvám se u první fotky za přepal, sluníčko se schovávalo).

Realita ... útěky a návraty

14. srpna 2011 v 13:39 | Elisis |  Témata

Přemýšlela jsem o povídce, ale nakonec jsem se rozhodla, že vám ukážu, kolik útěků a návratů do reality můžeme během obyčejného dne udělat.

Držíme se za ruce a procházíme se. Vůbec ale cestu nevnímáme. Oba dva totiž se zájmem posloucháme toho druhého. Hlouběji a hlouběji se ponožujeme do debaty o nás. Zjišťujeme o sobě nové věci, až se vyčerpáním nakonec položíme na lavičku. Letní vánek kolem nás proplouvá. Šumění stromů jakoby říkalo do toho, do toho .. Na tuhle chvíli jsme oba dva čekali ... až ..
Se probudím! Zrovna v tuhle chvíli. Byl to jen sen, škoda, že nereálný. Holka, na tohle si ještě počkáš. Promnu si oči a pomalu se zvednu z postele. Chytnu malou páčku a začnu jí otáčet. Rolety pomalu odkrývají sluneční paprsky, které rozsvítily můj pokoj po té krásné noci. Otevřu okno. Váněk téměř žádný, teplota venku se rovná stejně jako zde.
Mrknu na sebe do zrcadla. Upravím si vlasy. Dopotácím se do kuchyně a připravím si snídani. Všichni už jsou vzhůru, jen já vstanu zase jako poslední. Nemůžu si zvykat vstávat tak pozdě .. Za chvilku zase škola, vstávání v šest hodin, ospalé oči, chystání svačiny, odpoledne plno učení .. Snad mi zbyde aspoň hrstka volného času. Nedokázala jsem pochopit, že jdu do šestky, teď zase nedokážu chápat, že budu v sedmičce. Stop! Nebudu přece myslet na školu. Sice se pomalu ale jistě blíží, ale jsou tu ještě prázdniny, ty si musím užít naplno.

Vtipy 3.03

12. srpna 2011 v 11:15 | Elisis |  Vtipy
1. ,,Ale já nebyl zas tak opilý!"
,,Ne? Hodil si s mým křečkem a řval si "Pikaču volím si tebe!". Potom si hodinu křičel ve skříní, že vchod do Narnie nefunguje, a když si vylezl, stál jsi v krbu a neustále křičel "Příčná ulice!". Pak si mluvil s mým a utem "Optime, já dobře vím, že jsi to ty, Transformuj se!". Zbytek noci si vypouštěl bazén s tím, že hledáš Nema, a když ses vracel domů, skočil si po bezdomovci a nadšeně křičel "Brumbále, ty žiješ!" " Neber tu televizi tak vážně.

2. Farář se ptá na hodině náboženství dětí: "Kdo chce jít do nebe?" Hlásí se všichni kromě Pepíčka Kalianků. "Proč ty do nebe nechceš?" "Protože maminka říkala, že mám jít ze školy rovnou domů!"

3.Víte jak napálíte člověka?
.
.
.
.
.
...
Zobrazit více

Musela jsem se s vámi o ně podělit (mám své zdroje ;D).

Elisis

Obal časopisu Clare

9. srpna 2011 v 21:13 | Elisis |  Blendy
Tento výtvor mám do VGS, za úkol bylo vytvořit obal časopisu. Název jsme si mohli vymyslet, ale téma bylo dané. Módní či Beauty časopis. Nevěděla jsem, koho dát na obal. Ale napadla mě Eva Longoria. Je hezká, není nijak extra slavná, to mi vyhovuje. Našla jsem dokonce i takovou fajn fotku, která se mi tam hodila. Celé jsem to obalila do bronzu a tmavší růžové. Jako inspirace mi posloužil časopis "Moje psychologie", sice to nemá společné téma, ale spíše jsem se řídila obalem.

Ani nevím, proč mě napadlo Clare. Možná proto, že jsem nedávno četla knihu, s hlavní hrdnikou, která se tak jmenovala. Možná, že se mi to líbí a přijde mi to takové "umělecké" ;) Tak, a teď už mrkněte na výtvor.


Samozřejmě nemohly chybět "žhavé" novinky v oblasti módy a kosmetiky. Plácla jsem tam první věci, co mě napadly :D Nemohla chybět ani cena, čarový kód, stránka, a samozřejmě malý úryvek z rozhovoru modelky na hlavní straně. Docela se mi to líbí, hlavně, že jsem našla Evu na takovém hezkém letním pozadí ;D Sice název je trochu zubatý, ale myslím, že to není za tak hrozné. No, jsem zvědavá na váš názor :)
Doufám, že to nikdo neokopíruje, protože jsem si s tím dala dost práce. Podpis už jsem tam nechtěla dávat .. Takže opovažte se! :D

PS: Mám teď problémy se sims, musím smazat asi všechny downloady, pustím se do toho zítra ... Dost mě to naštvalo, protože hra seká a nechce najet. Kdyby jste někdo náhodou měl tip na nějaké dobré stránky na stahování (kromě Liany), jsem s nimi. Peggy mi nefunguje, nevím proč. Díky moc.

PS.2: Kdyby jste pro mě chtěli hlasovat za colorku, tak tady, prosím. Děkuji ;)

Elisis

Plavba

8. srpna 2011 v 12:13 | Elisis
Už asi dva roky jsem měla schovanou v šuplíku povídku, kterou jsem napsala, když jsme měli dva dny půjčenou loďku. Tak jsem si hezky sedla na střechu kajuty a psala. Včera jsem ji trošku poupravila, protože tam byly vidět známky, kdy jsem ještě teprve začínala Smějící se
Je sice kratší, a děj není nijak napínavý, prostě povídka mé výroby ;)

Slunce pomalu zapadalo a nebe si vzalo kabát s barvami duhy.
Žena seděla v čele lodě a něco zapisovala. Byl to její deník. Žena rychle kmitala zápěstím a psala každé slovo a větu z dnešního dne.
Na tuto plabvu chtěla mít památku.
Poslední slabé sluneční paprsky se dotýkaly její tváře a vlahý letní vánek jí lehce načechrával jemné vlasy. Dodávalo jí to pocit štěstí a klidu. Klid, který tak potřebovala.
V hale se slavilo na počest dobrého vyplutí. Lilly (žena) se k nim nepřipojila. plno neznámých tváří a alkoholu. Nesnášela alkohol. Zničilo to jejího blízkého .. Navíc, dneska si chtěla užít krásného večera a odpočinout si.
Bedlivě kontrolovala jaždé napsané slovo. Její perfekcionismus ji někdy znepokojoval.

Sluníčko, sluníčko ... popojdi maličko

6. srpna 2011 v 21:52 | Elisis |  Ukecanost
Zdravím :) Už jste dlouho neměli nějaké to delší počteníčko, že? Takže se usaďte, a ponořte se do mých žblebtů.

Počasí si s námi celkem hraje. Poslední dny si sice nemůžu stěžovat, bylo teplo a sluníčko. Ale zítra má zase pršet, a potom se to bude zhoršovat a zhoršovat. Řeknu vám, že to jsou prázdniny na nic. Jsem ráda, že nám aspoň vyšlo to Chorvatsko a Londýn.
Jenže těžko věřt všem těm předpovědím. "Zítra bude hezky, chystejte plavky, a opalovací krémy!" Samozřejmě tomu všichni uvěří, a už se kdoví jak se těší. Potom se podívám ven a vidím hustý liják ... Ano, chápu, že se můžou zmýlit, ale se slunce na hustý déšť? (Kdyby ze slunce na srážky, nebo ze srážek na déšť..) Takže si s námi počasí i předpovědi trochu hrají, a očividně je to baví.
Jenže víte, co by mně naštvalo ještě víc? Půjdu do školy, a bude hezky. To by mně naštvalo .. a dost. Sedět ve škole a venku hezky. Snad se tak nestane.

Kresba očí. Asi nejkouzelnější věc na obličeji.

4. srpna 2011 v 12:33 | Elisis |  Nakresleno
Tak jsem jednou mrkla na coby z nudy, a napadlo mě, že bych mohla oprášit tužku a něco nakreslit. Pustila jsem se do toho nejtěžšího, ale nejkouzelnějšího na obličeji a sice očí. Jenže nebylo podle čeho kreslit, tak jsem fotla mé unavené oko ... Nakreslila, trochu vylepšila a když to vezmu kolem a kolem, zase mi to tak dlouho netrvalo (možná to tak i vypadá ..). Tak hoďte očkem, na mé očko ;)


No, není to nejhorší, co myslíte? Je to moje první, takové .... jak to říct "umělecké" očko. Vůbec jsem nevěděla, jak udělat čočky (či jak to nazvat). Jak koukám na ty kresby některých blogerů, jak to mají dokonalé a perfektní, obdivuju je. Hold se musím ještě zlepšovat. Mé oko sice nemá tak krásné řasy, ale nemusí to být přesná kopie ... :D

Příroda umí nosit perly

1. srpna 2011 v 15:12 | Elisis |  Nafoceno
Jelikož mně nebaví pořád sedět doma, když je takové počasí, tak jsem vyrazila ven aspoň něco nafotit. Očividně i foťák byl nějaký mrzutý, a tak jsem nafotila asi kolem deseti-jedenácti fotek. Přemýšlela jsem, jestli vám mám sem dát všechny nebo postupně a rozhodla jsem se pro postupně. Takže tady máte prvních šest. Smrček a švestky ;) Příroda umí vykouzlit krásu ...