Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Březen 2012

První sněženkování

26. března 2012 v 18:39 | Elisis |  Nafoceno
Nevím, jak často se Vám naskytne pohled na sněženky, ale mě zatím jen dvakrát. Možná jen jednou, ale zatím poprvé s foťákem v ruce. No, jak se to vezme. Je mobil foťák? V něm sice je, ale na kvalitu se podívejte sami a snažte se mi to moc nezazlívat Smějící se
S mamkou jsme totiž jely na výlet na kolech, zrovna druhý jarní den. A ejhle (fíha, tohle slovo jsem už dlouho nepoužila) narazíme na sněženky. A že jich bylo. Podařilo se mi něco vyfotit, ale jen jedna fotka je docela dobře nacvícená a není rozmazaná. Nu což, do archívu sedí Mrkající


Úprava: picnik. Stín vpravo dole: mobil.
Jelikož picnik v dubnu končí, ještě jsem se ho rozhodla trošičku využít. Nějak se mi zalíbil ten efekt rámečku. A co vám?

Kočičí štěstí

23. března 2012 v 16:45 | Elisis |  Básničky
Tvé zelené oči na mě upíráš,
když na parapetu hovíš si.
Černou srst lesklou máš,
a přitom na slunci nejsi.

Náhle malé rány uslyším,
to jen ocasem boucháš lehce.
Že by si dala přednost myším?
To ty bys neudělala přece.

Nervózně díváš se na mne,
myslíš si, že chápu tvé touhy.
Najednou venku se zableskne,
na nebeské tabuli objeví se šedé šmouhy.

Jarní probuzení zelení

18. března 2012 v 22:36 | Elisis |  Nafoceno
Slunce popohání přírodu k tomu, aby se zazelenala, ve vzduchu je cítit jaro, ač popupata zaspaly. Tohoto ráje jsem si užívala celý víkend, krása. Dneska jsme si mamkou vyjeli na kole kolem řeky a nakonec se z té "malé" projížďky vyklubalo asi 25 km, což je na první projížďku na kole v tomto roce docela dost, taky že se to projevilo na části, kde končí záda, abych to řekla slušně :D Ale přišla jsem mluvit, teda fotit nebo spíše Vám ukázat fotky.
Nejsou to zrovna umělecká díla, protože foťák stávkoval, ale jsou to první jarní fotky, tak snad oceníte aspoň to.


Zapomenutá kláda obklíčena mechovím.


Hvězdopravec

11. března 2012 v 16:01 | Elisis
Připravila jsem si pro Vás popis knihy Hvězdopravec, což je vlastně druhé pokračování Akademie Evernight. Myslím, že se zde možná zanedlouho objeví popis dalšího dílu (Přesýpací hodiny), který mám rovněž přečtený ... To víte, když někdo nemůže přestat a přečte asi zbylých 200 stran za jeden den :D
Jelikož jsem se zapsala do projektu Knihy v mých myšlenkách, 2. sezóna (díky Ebolin, více u Abyss), součástí popisu knihy bude několik otázek, na které odpovím a v se dozvíte aspoň krátký obsah knihy. Pokud bude někdo chtít, může si přečíst i celý můj popis, který mám zapsaný v literárním deníku.

Název knihy: Hvězdopravec (česky můžeme vyjádřit jako astrolog)
Autorka:
Claudia Gray

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jelikož se mi zalíbil první díl Akademie Evernight, byla jsem zvědavá na pokračování a líbí se mi i styl, jakým spisovatelka píše. Ke knize mě to táhlo magickou silou tak, že jsem si ji musela okamžitě jít půjčit do knihovny.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Silné pouto.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Cítit se.

Nový život v sobě vidím, sama se tomu v zrcadle divím.

3. března 2012 v 18:58 | Elisis |  Básničky
Zrcadlo, zrcadlo,
co mě to jen napadlo,
když jsem ti nevěřila,
a úsměv vykouzlit jsem nechtěla.

Však ten je zdrojem štěstí a radosti,
ukázala jsem tvář mých starostí.
Ne, že bych najevo dala své pravé já,
to jen ono mě tak dobře zná.

Sladký pocit vítězství

1. března 2012 v 20:55 | Elisis |  Ukecanost
Vůbec jsem to nečekala. Já, v matematice a takto umístěná? My, naše škola, nejlepší ze soutěže? Jelo nás tam pět za druhý stupeň a čtyři jsme se umístili (pátý byl čtvrtý, ale prý o kousek). Byla jsem hrozně nervózní, ale nebylo to nejhorší. Něco jako logický test, který trval jako ve škole 45 min. Bylo tam plno chytáků a ve většině vám kalkulačka nepomohla, ale samozřejmě jsem si příklady raději kontrolovala (jistota je jistota).
No, nebudu vás napínat. Vyhrála jsem 1. místo v matematické soutěži za kategorii 7. třída. Vůbec jsem to nečekala, já a matika+ logické myšlení= výsledek nenalezen! :D, se mnou to nejde dohromady. Ale samozřejmě mě to potěšilo :) Gratulovala jsem i ostatním, zasloužili si to. Ceny se mi líbí, protože jsou užitečné a jsou tam i nějaké potřeby do matematiky ;D
Takže jsem se vám chtěla pochlubit vám to chtěla oznámit, protože je to snad poprvé, co jsem v olympiádě vyhrála 1. místo, k tomu matematické :)

PS: Mám pro vás básničku na téma týdne (zrcadlo), tak jsem zvědavá, co na ni řeknete :) (Kresba je má, odkaz zde.)

Elisis