Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Duben 2012

Výlet

22. dubna 2012 v 22:14 | Elisis |  Básničky
Už dlouho jsme se chystali
na výlet plánovaný,
před dveřmi jsme stáli, čekali.
Jsi připravený?

Batohy se usadily na zádech,
kráčeli jsme statečně.
Po pár bolavých pádech,
vdáli objevil se les, konečně!

Fůra květinkování

19. dubna 2012 v 21:33 | Elisis |  Nafoceno
Hlásím se po dlouhé době Usmívající se Jak jste si užili Velikonoce? K některým blogerům jsem ještě nezavítala a budu to muset co nejrychleji napravit, abych jste neřekli, co se ptám, když si to můžu u Vás přečíst, že.
Na chatě bylo skvěle. Legrace u večerních her, jako Activity a Černé historky. Některé hlášky se nezapomenou Smějící se Počasí se docela vydařilo, sice hodně foukalo, ale přece jen bylo tepleji než u nás. A že to kvetlo na každém kroku! A to bych samozřejmě nebyla já, abych Vám nepřichystala palbu rozvektlých fotek, posypanou kouskami duhy a sluncem.
Spoustu květin se mi podařilo vyfotit poprvé v životě, tím je to pro mě víc výjimečné Mrkající
(Stačí kliknout na fotky a objeví se Vám v plné velikosti- vyskytly se t otiž jisté problémy u minulého importu obrázků. Nevadí, takto aspoň nehrozí, že se fotka nezobrazí vůbec- jak se někdy stávalo.)

Sytě žluté květy zlatého deště


Přání k Velikonocům

8. dubna 2012 v 9:44 | Elisis |  Oznámení
Veselé Velikonoce,
ať je kluků s korbáči více
nebo míň?
Nemějte jen z toho splín.

Hlavně nesmíte uschnout
a pak studem rudnout!

Všem přeji Veselé Velikonoce a tady máte přáníčko, s fotkami z Jižní Moravy, kterých bude ještě větší nášup, nebojte se Smějící se Konečně se mi podařilo vyfotit květinky, spoustu a spoustu a hyří barvami jako malířova paleta.

A ještě chci moc moc poděkovat Vendy! Bez ní by nebyl tak skvělý rámeček z picniku jako je, protože já hlava dubová jsem na to bez pomoci nepřišla Nevinný (Tulipány i karafiát také přidány, aby přáníčko bylo více jarní a svěží Mrkající)


Ta kvalita mě docela štve ... ale snad to přežijete Úžasný

Elisis

Zatoulaná kráska

6. dubna 2012 v 16:34 | Elisis |  Ukecanost
Měl to být obyčejný den (to je ale otřepaná fráze), šli jsme na groble, už jsme byli skoro u konce, všichni na pokraji sil .. A ejhle, tam si běhá nějaký pes! Vžďyť mu jdou vidět žebra jak na rentgenu! Na tu máš křupky ... koláč, tatranku, vodu, rohlík, sušenky ... Běž za páníčkem! Ne? Ptám se kámošky: Nechcete si ho vzít?
Mě to bohužel nedovolili .... Tak s ním asi zajdeme do útulku. No, první půjdeme pro diplomy, na guláš, a zkusíme se poptat, jestli o něm někdo neví. Jí! Je to fena! No jó ..
Ty jsi krásná! Nechcete ji? My už psy máme .. já taky ... vy taky? ... Mamí, nemůžeme si ji nechat? A kde ji dáme? Koukej na ní, jak je hodná. Tati? Jo, jo, můžeme si ji nechat.
A od té doby máme Sáru (ne, že by mě naši nepřekvapili tím, že mi to dovolili). Zatím spí v šopě, kde má kožešiny, misky. Má docela velký výběh, ale jelikož hlídá, spí co nejblíže hlavnímu vchodu. Akorát je hrozně zvědavá a snaží se utéct, teda, když je co nejblíž mezerám mezi stromy, kde není plot. Třeba dneska jsme ji dalí žrát, ségra nesla maso, a najednou Sára nikde. Naštěstí utekla k jednomu známému, kousek od nás, ale přes cestu ..
Je poslušná, ale taky se ji někdy nechce. Štěká jen když je sama, jinak ne, nevím proč, asi je tak zkrátka naučená. Je 3 a půl roku stará, ale hrozně hravá, což mě osobně nevadí. Patřila nějakému pánovi, který se o ni nestaral a kolem toho místa, kde jsme ji našli prý pobíhala už hodně dlouho. Byl jen pěstoun, takže mu ji mohli kdykoli vzít a navíc do 24 hodin nezavolal, že se mu ztratila.
No, snažila jsem se to shrnout. Teď se můžete podívat na fotky z nedělního slunečného odpoledne.

Místečko u garáže