Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Květen 2012

Bílý tesák

18. května 2012 v 12:46 | Elisis
Autor: Jack London
Název knihy: Bílý tesák

Obsah: Bílý tesák, kříženec psa a vlka, se celý život potýká se svým nelehkým osudem. Už odmala přežil jako jediný z mláďat období hladu. Divočina ho lákala, ale jeho matka jej střežila jako oko v hlavě a nedovolila, aby se mu něco stalo. Bílý tesák se často toulal a to ho navedlo na další etapu jeho života. Narazil totiž na indiánský tábor, kde poprvé poznal, jak nesnáší výsměch a jak chutná lidská rána cílená na jeho mladé tělo. Matka byla ochočená a tak zůstal i s ní ve společnosti lidí. Smečka ostatních psů jej nesnášela, proto místo dovádění se štěňaty se musel naučit bránit ostrým psím zubům. Poznal zákon masa a tím si také hodně získal svého majitele Šedého bobra. Zjistil, že lidé jsou bohové, kterým se musel podřídit.

Směr Brno

12. května 2012 v 17:58 | Elisis |  Nafoceno
V Brně jsem byla snad poprvé v životě a moc se mi tam líbilo (soudím podle centra). Výlet byl zorganizován na poslední chvíli, cestou z chaty na Velikonoce.
Fotila jsem co se dalo, sice sluníčko trochu bránilo, ale aspoň bylo příjemně teplo. Fotky jsou kvůli tomu užší, kryt proti slunci na foťáku zabral hodně místa.

Naše první zastávka se uskutečnila u Mohenova divadla, jež dominuje centru Brna. A to bychom nebyly my, abychom necvakli společnou fotku (té Vás ušetřím Smějící se).

(Kliknutím na fotku ji zvětšíte).


Jaro, je to v suchu

3. května 2012 v 18:31 | Elisis |  Ukecanost
Určitě všichni znáte text známé Svěrákovy písně :) Teď bych spíše řekla, že je léto- podle počasí. Teploměr je z toho taky očividně v šoku. Výhoda je, že už se aspoň můžeme koupat. Myslím tím v bazénu.
Sára je méně hyperaktivní, sluníčko ji unavuje. Ale přitom stihla už asi čtyřikrát utéct- sice se většinou vrátila, ale i tak ji musíme hlídat. Navíc do toho hárá, kolem pobíhá opovážlivý krysářík, který nám bloudí po pozemku a když si představím, že by Sára porodila štěnata... vůbec nevím, co bychom s nimi dělali. K tomu už stihla pohryzat lavičku, venkovní stůl, rozdrápat polštář na houpačce, zahrabat si pískací hračku, se kterou se vždycky zabavila minimálně na hodinu. Zvláštní to psí instinkty.
Víte, že každý kdo má psa, musí mít ze zákonu cedulku, pozor pes či nějaký nápis, který na psa upozorní? (Nějakou jsem se pokusila vytvořit). Protože když pes poškodí cizího člověka, může Vás i zažalovat. Co nám má kdo lézt na pozemek?