Jaro, s prosbou se k tobě obracím,
nenech nás už čekat dál.
Kde jsou ty dny,
kdy jsi všechno kolem probudilo,
kdy všechno pod tvými dlaněmi rozkvétalo...
Místo toho nosím kabát svěrací,
kolem krku dlouhý šál..
Jaro, nenech nás už čekat dál.

Nová práce

23. března 2013 v 21:49 | Elisis |  Mischelle Lauren

Od té doby, kdy jsem vám vyprávěla příběh Mischelle, už je nějaký pátek pryč, jelikož proběhla menší sims pauza. Ale pak se mi navrátila chuť a mám nafoceno spoustu screenshotů dopředu, takže se máte na co těšit :)

Život Mischelle od jejího posledního vypravování plynul klidně, ale zase se nedá říct, že by se nestalo něco zásadního. Tak se pojďme podívat, co nového se v Sims City přihodilo.



Skoro každý simík by si rád užíval nic nedělání a toho, že nemusí chodit do práce. Ale jak dlouho něco takového může trvat? Pokud nepatříte zrovna k těm nejbohatším, je na čase sehnat si práci, která vás uživí (nebo najít tajný kód k velkým penězům, ale o tom Mischelle nechtěla ani slyšet). A to je případ Mischelle, která sice líná není, jenže bylo na čase začít se chovat jako zodpovědný dospělý simík a vydělávat. Už dlouho v novinách i na počítači hledala vhodnou profesi pro ni, a jak už asi víte, přála si vykonávat práci v oboru "hry". Začínala být zoufalá z toho, že nikde nemůže najít místo, pro které by se hodila a které by ji opravdu bavilo. Jenže nevzdávala to.




Tentokrát se rozhodla, že prošmejdí opravdu celý internet. A ono se to konečně podařilo! Mischelle našla to, po čem hodně dlouhou dobu toužila a udělalo jí to obrovskou radost. Zapsala si číslo, které bylo na stránce uvedeno, a chtěla se ještě podívat na pár důležitých podrobností, jenže jak se zdálo, na počítač už toho bylo posledních pár dní moc, a rozhodl se, že začne stávkovat. Mischelle radost přešla, jelikož se potřebovala dozvědět potřebné informace, ale teď se jí to bohužel nepovede. Vzala do ruky šroubovák a dloubala do počítače.




I když věděla, kde co v počítači leží, na jejich opravy ji zrovna neužije. Naštěstí na tom není tak zle a podařilo se ji stroj navrátit do původního stavu. Poté si na strákách přečetla, že pro ni bude každé ráno přijíždět auto, že bude začínat na pozici, kde bude vykonávat recenze her. Dozvěděla se, v kolik ráno začíná a končí. Jenže ještě nic nebylo jisté, mohlo se stát, že Mischelle nakonec nepřijmou. Ale takovou možnost si nechtěla připustit. Poslala správu zaměstnavateli a ten ji ihned odepsal, že zítra pro ní dorazí auto v 8 00, poté ji bude čekat na přijímací pohovor a pak se uvidí.
Po chvíli strávené u počítače se Mischelle vydala do ložnice a pokračovala s malbou jejího "uměleckého" obrazu. Je to její první dílo, a i když ji připomíná kreslení prvňáka, žadný učenec z nebe nespadl, no ne?



Zanedlouho opustila svůj nedokončený obraz a vydala se za sousedkou, aby se s ní podělila o novinu, že možná konečně sehnala svou vysněnou práci. Pamatujete si ještě, jak Mischelle vtrhla do bytu jedné slečně, která na ni byla poté poněkud naštvaná a Mischelle posléze litovala svého činu a také své přehnané touze s někým se seznamovat? Tak to je ona. Sousedka, kterou se Mischelle rozhodla navštívit. Staly se z nich hodně dobré kamarádky, jenže Mishelle bohužel zjistila, že se bude brzy stěhovat a místo ní přijde její sestra.



Mischelle to zklamalo, ale určitě nehodlá ztratit veškeré kontakty. Na rozloučenou ji Carol (jméno sousedky) pozvala na oběd a bowling. Taková nabídka se neodmítá, a tak si zavolaly taxi a směřovaly k centru k retro restauraci. Zakrátko dorazily a nechaly se usadit blízko bowlingu. Obě si objednaly polévku a lehký salát a při této příležitosti poklábosily o všem možném.



Carol Mischelle sdělila, že jeden z důvodů, proč se stěhuje, je nevrlý domovník, který si ji často dobíral a když nezaplatila nájem přesně v daný termín, hned ji chtěl zahnat do problémů. Něco takového Mischelle překvapilo, ale už ze startu na ní působil jako zvláštní člověk. Možná proto, že žije sám a nikoho nemá. Doufala, že takto nikdy nedopadne.




Po obědě si Karol šla popovídat se známými, které potkala a Mischelle směřovala k bowlingu. Ještě nikdy jej nehrála a šlo to na ní poznat hned od začátku hry.




Koule se kutálela do žlábku, buď hodila velkou silou nebo zase malou.. I přesto, že mířila doprostřed, koule se rozhodla, že se odkutálí úplně někde jindě. Podpatky asi také nejsou tím nejlepším prostředkem pro hraní bowlingu. Po neúspěchu se Michelle přidala k Carol a jejich partě.
Když si Carol odskočila a Mishelle se pozastavila k baru, všimla si, že v jedné z drah někdo ohromně válí. Nemohla uvěřit svým očím, když poznala, kdo to je.



Ta stará paní, která kritizuje každého, kdo dělá na veřejnosti něco, co se nesluší a následně je zbije kabelkou? Ta stará paní, která vypadala vždycky jako usedlá, beze smyslu pro legraci? Která si vždycky nosila s sebou pletení? Minule mě jakási babička poučovala o hře na hracím automatu a teď mě zase jiná předežene v bowlingu? Opravdu se jí dařilo.




A pak že penzisti pozbývají energii.
Když se Carol vrátila, rozhodly se, že si zavolají taxi a pojedou domů. Náhle si ale všimly, že vedle nich se schyluje ke rvačce. Mishcelle už je pozorovala delší dobu, ale myslela si, že se jen tak škádlí. Nejspíš to byli nepřátelé už delší dobu. Netrvalo dlouho, a spustila se rvačka.



Nevěděla, komu fandila, nejspíš té ženě. Byla opravdu v bojovné náladě, asi mu chtěla ukázat, kdo je tady lepší a že on to rozhodně není. Mishelle si nedokázala představit, že by se s někým pustila do takového sporu. Má spíše nekonfliktní povahu, ale když to bude potřeba, nezachová se jako strašpytel.
Rvačka moc dlouho netrvala, ale hádejte kdo ji vyhrál? Žena! Asi byla zrovna v dobré kondici, nebo je ženské pohlaví zkrátka lepší..?



Začalo se stmívat a proto si Mishchelle i s Carol raději zavolaly taxi a odjely domů. Cestou se Mishelle dozvěděla, že její kamarádka se bude stěhovat již za pár dnů, ale že ji bude jistě navštěvovat, jelikož tak dobrou kamarádku, jako je ona, nehodlá ztratit. Obě se obejmuly a se smíchem vzpomínaly na své první setkání, které nebylo zrovna příjemné.


O den později Mischelle vstala opravdu brzy, jelikož ji čekal přijímací pohovor. Ještě před tím, než pro ní udajně mělo přijet auto, ji zavolal její zaměstnanec. Asi, aby náhodou nezapomněla. Mischelle dokázala uvěřit, že někomu se něco takového může stát, ale ona ještě práci nikdy neměla, proto se nechtěla spozdit hned první den.



Nevěděla, jak si má zkrátit dlouhou chvíli, jelikož auto mělo přijet až za hodinu. A tak se pustila do uklízení, to ji přece neuškodí.

Zanedlouho se všechno blýskalo a třpytilo a Mischelle si musela připustit, že se na ni projevuje nervozita. Jindy ji k úklidu přinutila až stýskající špína a dnes ji to jde samo. Když v tu uslyšela, jak venku zatroubilo nějaké auto. Vykoukla z okna a spatřila jakousi žlutou rachotinu se špinavými skly, která se div ještě nerozpadla. Tohle auto ji asi má vyzvednout. Dlouho nečekala a s trochu nesmělým krokem vyrazila ven směrem k autu.


Dveře auta se ji nepodařilo zavřít napoprvé, tak se strachem, aby se auto nerozsypalo jimi bouchla o trochu více, ale naštěstí se nic nestalo. Pozdravila se s její šoférkou, která ji pomohla zapomenout na její obavy. Mezitím Mishcelle netušila, co se děje před jejím bytem.


Carolina sestra se přišla podívat na byt, který bude zakrátko vlastnit, ale bohužel se srazila s domovníkem, který si z ní nepěkně vystřelil. Tomu se říká udělat dobrý dojem ...

Domovník si začíná znepřátelovat snad všechny obyvatele sídliště, ale proč si ještě nedovolil na Mischelle?
Jenže v tuto chvíli byl domovník ten poslední člověk, na kterého by Mischelle mohla myslet. Přijímací pohovor se naštěstí povedl, i když Mischellina nejistota a tréma vyplynuly na povrch. Brzy se dozvěděla, že je přijata a štěstím div neskákala do stropu. Sice její začínající pozice byla poněkud nízká (má na starosti testovat herní novinky), ale Mischelle nepochybovala o tom, že jí bude bavit. Dokonce dostala prémii pro dobrý začátek!
Poté si po očku prohlédla svou kancelář a byla přesvědčená o tom, že se tam prach neutíral snad sto let, nebo její předchůdce byl muž. Po dopoledni stráveném v přijímací kanceláři a prohlídkou budovy se Mischelle mohla vydat domů. Byla přivezena tím samým autem, kterým odjela a oddechla si, že o dopravu má postaráno. Když se vrátila do bytu, značně ji vyhládlo a ještě předtím, než se rozhodla si něco ukuchtit se k ní donesla zpráva, že domovník pořádá akci na venkovní terase, pro seznámení sousedů.





Zevnitř bytu Mischelle zahlédla slečnu s pizzou v ruce. Ihned si to namířila na terasu a začala se cpát ještě horkou pizzou.


Nikdo nikde, a tak si Mischelle brala postupně další a další kousky, až zbyly jen tři. V pravý čas se objevila její nová sousedka, sestra Carol. Zdá se, že nikdo jiný o akci nevěděl. Aspoň si mohla s novou obyvatelkou sídliště lépe seznámit. Dozvěděla se o ranním incidentu s domovníkem a ptala se sama sebe, co se to s ním děje. S Mischelle se přece ještě do žádného sporu nepustil. Čím to je? Bavily se o práci, o volném čase, zkrátka bylo stále o čem mluvit. Opravdu si rozuměly, a s Carol si byly hodně podobné, nejen v vzhledu.



Příště si dopovíme, jak dopadl Mischellin den, jelikož v jedné části by toho bylo opravdu hodně :) Budu moc ráda za vaše komentáře, jelikož tohle psaní komiksu mi zabírá dost času :)

PS: Vyhovuje vám více vypravěč nebo máte raději spíše "ich" formu psaní?

Elisis
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 23. března 2013 v 22:35 | Reagovat

Nenacházím dosti slov obdivu pro tu gigantickou nádhernou práci. Krásné obrázky a povídka. Úžasné, poutavé a čtivé. Píšeš tak výborně, že vůbec nezáleží, zda je to ich formou, nebo slovy vypravěče. Každý styl má své kouzlo a ty ovládáš oboje. Bravo, bravo, bravissimo!! :-)

2 Janinka Janinka | E-mail | Web | 24. března 2013 v 10:56 | Reagovat

Panejo, tak ty takhle válíš se Simíky? Já si je nikdy nevyzkoušela, ale za to jsem propadla jiným hrám, no :-D.

3 Beatricia Beatricia | Web | 24. března 2013 v 13:58 | Reagovat

Zlatíčko, skoč se podívat k Vendy a vše si přečti. Potěší tě to. Pa pa ☼☼☼

4 Kariol Kariol | Web | 24. března 2013 v 20:39 | Reagovat

Moc se ti to povedlo! :-) Těším se na další díly :-) Já jsem kouzlu téhle hry nikdy nepropadla, ale ráda se kochám výsledky, jako třeba takovými příběhy :D

5 Pukína Pukína | E-mail | Web | 25. března 2013 v 20:17 | Reagovat

Wau, tak to je úžasné, nádherné. Já jsem nejspíš z pravěku, o takové hře jsem neslyšela, ale vypadá to fakt krásně.

6 Vendy Vendy | Web | 26. března 2013 v 14:34 | Reagovat

Nejenže série sim obrazů, ale i pořádný příběh k nim. Moc pěkné počtení i pokoukání, líbila se mi ta stará dáma, která "válela" bowling, já tuhle hru hrála jen jednou a dopadla jsem jako hlavní hrdinka - koule mi sklouzávala do žlábku, ať jsem se snažila jak jsem chtěla... :-D
Taky znázorněná rvačka vypadala komicky.
Pěkný fotopříběh. Sims jsou vážně kreativní hra.

7 Berry Berry | Web | 26. března 2013 v 17:57 | Reagovat

Nádherný příběh, zajímají mě ty vynechané zážitky :-D

8 Jully Jully | Web | 27. března 2013 v 14:34 | Reagovat

Podľa mňa je to všetko fajn ako je :) Ako je to písané, aj dĺžka je akurátna :)
Budem sa tešiť na ´ ďalšiu časť :-)

9 Luné Luné | Web | 31. března 2013 v 17:05 | Reagovat

Jé, svět Simíků ve tvém podání. Krásné :)

10 Mniška Mniška | E-mail | Web | 8. dubna 2013 v 18:34 | Reagovat

Tohle je fakticky moc dobrý, vždycky se do tohoto příběhu Mischelle začtu. Sice se tam dají nalézt chybky (třeba "správa"), ale i tak se to dobře čte, je to fajn.
Mně simíci chvíli bavily, ale jak jsme měli všechny datadisky a bylo tam tolik možností, že jsem si neuměla vybrat, co budu dělat apod. tak jsem to nakonec vzdala :)
Ale když to vidím takhle jako příběh, tak je to perfektní

11 Canadamot Canadamot | E-mail | Web | 15. března 2018 v 20:28 | Reagovat

Very great post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. After all I'll be subscribing on your rss feed and I'm hoping you write once more soon!

mexican pharmacies online
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canadian pharmacies that are legit</a>
northwest pharmacy canada
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">canadian pharmacy viagra brand</a>

12 Trevormot Trevormot | E-mail | Web | 15. března 2018 v 23:07 | Reagovat

Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Cheers
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>prescription free viagra in australia</a>
viagra nils
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">viagra for sale</a>

13 CanadianSox CanadianSox | E-mail | Web | 16. března 2018 v 21:24 | Reagovat

If some one needs expert view concerning running a blog afterward i advise him/her to pay a visit this web site, Keep up the nice job.
mexican pharmacies shipping to usa
<a href=http://canadianpharmaciescubarx.com/#>canadian pharmacies</a>
canada pharmacy online reviews <a href="http://canadianpharmaciescubarx.com/#">list of reputable canadian pharmacies</a>

14 MichaelFug MichaelFug | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 15:33 | Reagovat

canadian pharmacies that ship to us
<a href=http://talahicc.com/>most reliable canadian pharmacies</a>
canadian drugstore
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian pharmacies that ship to us</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama